Alatskivi (0,0 km) – Kallaste – Mustvee (35 km) – Torma (49 km) – Laiuse – Palamuse (81 km) – Luua – Elistvere (97 km)Marsruut 206 loodi projekti Tour de LatEst käigus, mil sündisid põhimarsruut nr 6 ja lisarada nr 230 Võrtsjärve ääres.

Alatskivi kauni lossi ja järve juurest alustades võta suund Kallastele. Siin on kena kõrge kaldapealne ja mitmed Eestis Peipsi rannikul elavate vene vanausuliste jaoks olulised objektid, näiteks Kallaste vanausuliste palvemaja. Teel Omedu külani külasta ajaloolist Kodavere kirikut ja soovi korral ka kordonit järve kaldal. Omedust Mustveeni, mis on üks vanausuliste keskusi, aga ka sadamakoht ja kalurite linn, kulgeb lausa pidev küla – kuulus 7 km pikkune tänavküla.

Järgmine suurem sihtkoht on Torma, kus on säilinud mõisahooned, paigaldatud on mitmeid mälestuskive omaaegsetele kultuuritegelastele, sealhulgas Eesti kirjanik Carl Robert Jakobsonile, kelle kodukoht asus lähedal. Sealt edasi sõidad sa peamiselt mööda Jõgeva-Mustvee teed Laiusele, teele jäävad ka Laiuse ordulinnuse varemed.
Laiuselt sõidad mõnusat asfaltteed mööda Kuremaale, kus asuvad nii klassitsistlik mõisahoone kui ka park, rand ja spordihoone. Muide, Laiuselt Kuremaale viiv tee on üks selle kandi kauneimaid. Sõites ilusa alleega teel, avanevad mäeveerult uhked vaated, sealsamas on ka vana Kuremaa veskihoone.
Järgmine sihtkoht Palamuse on äärmiselt oluline eesti kultuuri tundjatele, sest sa jõuad kirjanik Oskar Lutsu surematute teoste tegevuspaika, kus sind ootab ka uuenenud muuseum.

Jäänud on veel marsruudi viimane osa läbi Luua Elistverre. Teel näed uhkelt arendatud laste lõbustusparki Vudilat ja Elistvere loomaparki – loodussõprade üht lemmikpaika. Nii marsruudi alguses Alatskivil kui ka nüüd Elistveres oled ühenduses marsruudiga nr 6 ja võid soovi korral jätkata juba sel marsruudil.
Marsruut on teeolude mõttes kergemate killast, kuigi pikkuselt muljetavaldav. Praktiliselt kogu marsruut kulgeb vaid asfaltteedel, kergliiklusteid on vaid Tormas ja Luual.
Mõistlik on teekonda alustada kas marsruudi otspunktides Alatskivil või Elistveres, aga soovi korral ka näiteks Mustvees, Tormas või Palamusel. Rongiga jõuab ligi 5 km kaugusele marsruudist Kaarepere jaama, Tabiverest Elistverre on umbes sama pikk teekond.