Üritused

”Mina, Sikenberg”

Pajusi küla, Põltsamaa vald
10.02.2023

“Kui valeks saab tõde väänata…?” Pearu Muraka prototüübi Tammsaare Lõuna talu peremehe Jakob Sikenbergi muhe, kuid mõtlemapanev kõrtsipajatus elust Tammsaarel “nii nagu see oli” ja mitte nii, nagu naabripere poeg Anton selle kirja pani. Lavastus on sündinud mõeldes romaani «Tõde ja õigus» Pearu prototüübile, kelleks oli kiusaka loomuga Tammsaare kunagine naabrimees, talupidaja Jakob Sikenberg.  Kasutatud on A. H. Tammsaare tsitaate. Autor-Lavastaja Arlet Palmiste. Osades Erik Ruus ja Arlet Palmiste. Kunstnik Jana Wolke. Heli ja valgus Jaanus Tüli. Etenduse juht Triinu Palmiste

By |05 dets. 2022|”Mina, Sikenberg” kommenteerimine on välja lülitatud

Rakvere teatri lavastus “Lihtsalt, rõõmuks.”

Julius Kuperjanovi tänav 1, Põltsamaa linn, Põltsamaa vald
13.03.2023

Idee ja teostus Toomas Suuman, Silja Miks, Margus Grosnõi, Madis Mäeorg, Imre Õunapuu, Vootele Ruusmaa (külalisena), Teno Kongi (külalisena) Kunstnik Kristi Leppik Kontsertlavastus Muusikast pakatavad näitlejad on välja valinud oma lemmikviisid -  lavastuses kuuleb laule estraadiklassikast kaasajani, Artur Rinnest Vaiko Eplikuni, sekka Queen ja The Beatles. Rõõmsad ja lüürilised laulud toovad naeratuse suule ja viivad kuulajad seiklema elu ja armastuse radadele.  Laval on viis meest ja üks naine ning õhtu möödub vallatu koketeerimise saatel. Tahad või ei, aga laul teeb rinna rõõmsaks.

By |30 nov. 2022|Rakvere teatri lavastus “Lihtsalt, rõõmuks.” kommenteerimine on välja lülitatud

Kuperjanovi retk

Tartu maantee, Puurmani alevik, Põltsamaa vald
25.03.2023

Retk Puurmani mõisa hoovist Tabiverre on pühendatud 1919. aastal 11.-13. jaanuarini toimunud Julius Kuperjanovi partisanisalga rännaku mälestusele. Oleme tellinud ilusa talveilma, et läbida 27 km pikkune retk jalgsi või suuskadel. Vahepeal saab kontrollpunktides ülesandeid lahendada ja sooja teed juua. PS! Ole keskkonnaga sõber ja võta kaasa oma tass! Isiklikud sõiduvahendid saab parkida Tabiverre, kust hommikul sõidutatakse kõik soovijad Puurmanisse. Pärast retke transporti Tabiverest tagasi Puurmanisse korraldatud ei ole! Registreeru SIIN!  

By |04 veebr. 2022|Kuperjanovi retk kommenteerimine on välja lülitatud

Kadri Voorand In Duo with Mihkel Mälgand

Tartu mnt 1, Puurmani alevik, Põltsamaa vald
26.03.2023

26.03 kell 17.00- 18.15 Puurmani lossis Kontsert: KADRI VOORAND in Duo with MIHKEL MÄLGAND Piletid saadaval piletilevis ja tund enne algust kohapeal. Täispilet 20.- Sooduspilet 15.- (õpilane, üliõpilane, pensionär) Avatud kohvik  Kadri Voorand on armastatud Eesti vokalist ja helilooja, kelle kirglik esitus on pälvinud palju heakskiitu nii kodu- kui ka välismaal. Lisaks ERR’i Aasta Muusik 2020 tiitlile on Voorand pälvinud Presidendi Noore Kultuuritegija Preemia 2019 ning aastal 2017 pärjati ta Eesti Muusikaauhindadel Aasta Naisartisti tiitliga. Tema hiljutine album “In Duo with Mihkel Mälgand”, mille avaldas mainekas Saksa plaadifirma ACT valiti Eesti Muusikaauhindadel Aasta Jazzalbumiks 2020. Mihkel Mälgand on üks muusikaliselt [...]

By |24 jaan. 2023|Kadri Voorand In Duo with Mihkel Mälgand kommenteerimine on välja lülitatud

Avijõe Kanuuretk 2020

Jõe tänav, Avinurme alevik, Mustvee vald
28.04.2023

Kutsume kõiki huvilisi piirkonnast ja kaugemalt osalema Avijõe kanuu- ja raftiretkel, mis toimub 28.-29.04. 2023 Avijõel. Esimesel päeval on kavas väiksem soojendussõit Kaasiksaare-Avinurme, võimalus on kasutada ujulat ja sauna. Esimese päeva õhtul tore pidu koos ans. "Sada ja seened". Retk jätkub teisel päeval, tehes söögi- ning mängude peatuse Vadi külamaja juures ning lõppedes Lohusuu laulukaare juures, kus samuti on toitlustamine ning ürituse lõpetamine. Peale lõppu viivad bussid kõik tagasi Avinurme. Täpsem ajakava on leitav ürituse kodulehel ja Facebooki lehel!

By |28 juuni 2020|Avijõe Kanuuretk 2020 kommenteerimine on välja lülitatud

Jõgevamaa laulu- ja tantsupidu “Kolme kandi lood”

Lossi tänav, Põltsamaa linn, Põltsamaa vald
03.06.2023

Kolm on maagiline number- ajast aega on koos elanud kolm põlvkonda, kolmnurk on kõige tugevam kujund, kolm on kohtu seadus jne. Ka meie Jõgevamaal on kolm valda: Põltsamaa, Jõgeva ja Mustvee. Esmapilgul Põltsamaa piirkonnal oma lossi ja roosidega, Jõgeval raudtee ja külmapealinna tiitliga ning Mustveel oma kirju kultuuri ja Peipsi järvega, ei tundu midagi ühist, kuid kokku anname ühise ja armsa Jõgevamaa. Me tihti unustame ära ja rühime omas rütmis, kuid kui tõsta pilk ja vaadata kodust kaugemale, leiame sõbrad, kes meid mõistavad, julgustavad, aitavad ning oma eripäradega meid rikastavad.

By |01 veebr. 2023|Jõgevamaa laulu- ja tantsupidu “Kolme kandi lood” kommenteerimine on välja lülitatud

Torma Jaanituli 2023

Tartu mnt 7, Torma alevik, Jõgeva vald
17.06.2023

TORMA JAANITULI 2023 NO KUHU SA TORMAD? IKKA TORMA! 17. juunil on Tormas suur Jaanipidu! Tule naudi valgeid öid koos parima muusika ja meelelahutusega! Laval SMILERS, SHANON, AG ja ANNE VESKI! Kohapeal rohkelt meelelahutust õhtujuht Arlet Palmistelt! Tõmbame köit ja rebime sanga - jaanimänge nii noorematele kui ka vanematele. Väravad 18.00 Piletid müügil Piletilevis ja kohapeal. Soodushinnaga piletid müügil kuni 31.12.22. Meelespea: - Pilet kaotab väljudes kehtivuse - Üritusele ei pääse oma söögi ja joogiga - Igasugune klaastaara on üritusel keelatud - Teravate ning ohtlike esemetega üritusele sisse ei pääse - Keelatud on kõik pürotehnilised vahendid, relvad jm seadusevastane - [...]

By |10 dets. 2022|Torma Jaanituli 2023 kommenteerimine on välja lülitatud

Mustvee Linna päevad

Tartu tänav, Mustvee linn, Mustvee vald
07.07.2023

7.juuli Promenaadikontsert Esinevad Marko Matvere ja Peep Raun. 9.juuli Suur Suvelaat Laadalaval kell 12.00 Marju Länik. Õhtusel kontserdil: Kapriiz, Ivo Linna ja Supernova ning südaööl Karl-Erik Taukar band.

By |15 juuni 2020|Mustvee Linna päevad kommenteerimine on välja lülitatud

Pajusi Mudajooks

Pajusi küla, Põltsamaa vald
15.07.2023

Pajusi Mudajooks on rahvaspordiüritus, kus osavõtjaid ootab ees märgistatud rada täis erinevaid takistusi (looduslikud kui ka tehislikud), mida tuleb ületada nii ronides, roomates, joostes, ujudes kui ka aeglaselt kõndides. Rada kulgeb mööda Põltsamaa jõe kallast ja karjamaid. Start Pajusi Külamaja lähedusest. Finiš Külamaja taga.

By |15 juuni 2020|Pajusi Mudajooks kommenteerimine on välja lülitatud

Rääbisefestival

Sõpruse tänav, Tiheda küla, Mustvee vald
16.07.2023

IV "Rääbisefestival" toimub Kasepää tänavkülas 17.juulil kell 10-17.  Au sees ja päeva kangelane on rääbis, tuge pakuvad teised Peipsi kalad ning kohalikud maitsed. On toidupakkujad, kalamüüjad, toidutootjad, väiketalud. Kvaliteetne kohalik toit. Päeva jooksul toimuvad erinevad õpitoad rääbisest ja  muusikaline programm, mis on festivalipääsme (3 €) sees.  * Põltsamaa Linnaorkester * Lõõtsakuningas Toomas Ojasaar * Kukerpillid Lapsed tasuta!  Info: https://fb.me/e/6mJN9apix Lastele tasuta spinningu viskamise õpe. Miniloomaaed (eraldi tasu eest).  Liikluskorraldus ja parkimine juhendatud! 

By |15 juuni 2020|Rääbisefestival kommenteerimine on välja lülitatud
Go to Top