Eesti keel

Palamuse O.Lutsu Kihelkonnakoolimuuseum

Palamuse ajalooline kihelkonnakoolimaja on külastajatele avatud täies mahus nõnda nagu see 1895. aastal välja võis näha. Seal on “Kevade” filmist tuttav klassiruum ning ka köstri eluruumid. Muuseumi süda asub 2018. aastal valminud peamajas, kus asuvad ka õppeklass ja meisterdamisruum. Peamaja püsinäitus on mõeldud kogu perele, kajastades läbi "Kevade" Eesti kihelkonnakoolide ajalugu. Kogu maja tutvustav tekst on "tootsilikus" võtmes: saab õppida viiulimängu, püüda Lati Paci ja sorida Tootsi taskutes! Samuti saab põgusalt tutvuda „Kevade“ filmi tegemisega ning selle mõjuga Eesti kultuurile.   

By |08 juuni 2020|Palamuse O.Lutsu Kihelkonnakoolimuuseum kommenteerimine on välja lülitatud

Betti Alveri muuseum

Tuntud Eesti luuletajale Betti Alverile pühendatud muuseum asub tema sünnikodus Jõgeval, raudteejaamahoone kõrval olevas majas. Muuseumis eksponeeritakse Betti Alveri elu ja loomingut, väljas on tema kirjutatud luulekogud ja fotod tema elust ja tegemistest. Samuti jäädvustatakse seal Jõgevalt pärit Alo Mattiiseni mälestust, väljas on tema laulutekstid ja tema elu kajastavad fotod. A. Mattiiseni üks kõige tuntum laul on  "Eestlane olen ja eestlaseks jään". Muuseumis tutvustatakse samuti ka Jõgeva linna ajaloo- ja kultuuripärandit. Oodatud on õpilasgrupid, pered ja teised huvigrupid.

By |08 juuni 2020|Betti Alveri muuseum kommenteerimine on välja lülitatud

Siimusti savitööstus

Siimusti Keraamika tegutseb 1886. aastal tööd alustanud savitööstuses, mille rajas talupoja perest võrsunud Joosep Tiimann. Koht oli sobiv siinsete savivarude tõttu. Algselt pandi püsti tellisetööstus, seejärel hakati tootma ahjupotte ja majapidamisnõusid. Tänapäeval saab savitööstuses tutvuda tarbekeraamika valmistamisprotsessiga: savi vormidesse valatamise, põletamise ja glasuurimisega. Savitööstuse toodangut saab kohapeal soetada.

By |08 juuni 2020|Siimusti savitööstus kommenteerimine on välja lülitatud

Mustvee vanausuliste muuseum

Mustvee vanausuliste muuseum esindab ühte Lõuna-Eesti 21st avastamisväärt paigast, mis on tähistatud National Geographicu kollase aknaga ning mille külastamist soovitatakse kultuuri- ja ajaloohuvilistele. Eksponaadid annavad ülevaate vanausuliste kultuurist eile ja täna. Kollektsioonis on samovare, triikraudu, vanausuliste rõivaid, tarbeesemeid, mööblit ja kalapüügiriistu. Oma koha on leidnud J. Kolpakovi maalitud pildid Mustvee kirikutest, P. Mihhailovi ja tema poegade puulõiketööd ja L. Korobova maalid ja joonistused Peipsi järvest.

By |08 juuni 2020|Mustvee vanausuliste muuseum kommenteerimine on välja lülitatud

Rajaküla vanausuliste palvemaja

Raja vanausuliste koguduse tegevuse alguseks võib lugeda 18.saj. I veerandit. Oma pühakoja ehitamiseks said Raja vanausulised loa alles 1879 aastal. Pühakoda hävis II maailmasõjas, alles on vaid kellatorn. Praeguses palvelas on 11 ruumi. 1854-1930 asus palvelasse elama Gavriil Frolovile, kes õpetas lastele ikoonikirjutamist ja vanaslaavi keeles lugemist ja kirjutamist, samuti vanaaegsete noodimärkide järgi laulmist. Palvemaja on avatud pühapäeviti kell 11-13 palvuste ajal ning muul ajal väljast poolt vaadeldav.

By |08 juuni 2020|Rajaküla vanausuliste palvemaja kommenteerimine on välja lülitatud

Mustvee Betaania kogudus

Mustvee Betaania kogudus on baptistlik kogudus, mis asutati 1921 aastal. Kirikul on tegus liikmeskond, kes käib aktiivselt koos. Jumalateenistus igal pühapäeval kell 11.00. Neljapäeviti kell 19.00 toimub ülistus ja palveõhtu. Igal teisipäeval on palvehommik kell 06.30-07.15. Kirikus toimub tihti teemaõhtuid ja kontserte. Kõik huvilised on oodatud!

By |06 mai 2021|Mustvee Betaania kogudus kommenteerimine on välja lülitatud

Laiuse õlemuuseum

Õlemuuseumis saab tutvuda püsinäitusega, kus eksponeeritakse erinevates tehnikates (punumine, põimimine, intarsia) valmistatud õle-, roo- ja kasetohuesemeid, õlest ehistöid ning toakaunistusi. Lisaks tavapärasele muuseumit tutvustavale ekskursioonile, pakume gruppidele ka mitmeid õpitubasid. Muuseum on eelkõige huvitav käsitöö- ja kultuurhuvilistele gruppidele, nii õpilastele kui täiskasvanutele silmaringi laiendamiseks ja arendamiseks. Kaasa saab osta meeneid sularaha eest. Kuldsete kohtumisteni!

By |08 juuni 2020|Laiuse õlemuuseum kommenteerimine on välja lülitatud

EELK Mustvee kogudus

Mustvee kirik on uusgooti stiilis luteri saalkirik, mille nurgakivi panemine toimus taevaminemise pühal 1877. aastal. Suurte takistuste, õnnetuste ja raha puudumise kiuste valmis kirik 1880 aastal. Altar pärineb Viljandi Jaani kirikust, kust ta 1950. aastate alguses on üle toodud. Mustvee kirikus toimuvad jumalateenistused igal pühap. kell 10.30 ning kuu viimasel pühapäeval kell 17.00. Kirikus korraldatakse imelisi kontserte ja ülesastumisi.

By |06 mai 2021|EELK Mustvee kogudus kommenteerimine on välja lülitatud

Paduvere talumuuseum

Paduvere talumuuseum tutvustab 18.sajandi taluolustikku ja esivanemate igapäevast elu ning tööd. Muuseumi juures on viis erilist Peterburi kunstniku Grigori Azarenkovi valmistatud tammepuust kuju. Looduslikult kaunis kohas asuv muusem on suvel hinnatud rahvapidude pidamise ja näitemängude ettekandmise paik.

By |08 juuni 2020|Paduvere talumuuseum kommenteerimine on välja lülitatud

Kanuumatkad Põltsamaa jõel

Oleme kanuumatkasid korraldanud alates 2003. aastast. Kanuumatk on hea viis veeta oma vaba aega aktiivselt mitmekesises Eesti looduses. See sobib igas vanuses seiklushimulistele inimestele. Alustasime tänu soodsale asukohale Põltsamaa jõel, kuid tänaseks korraldame matkasid üle terve Eesti. Oleme aja jooksul teenuste valikut laiendanud ja lisaks kanuumatkadele saab meie jõe kaldal alates 2011. aastast nautida kilesauna, mis on klientide poolt väga kiidetud Matkal kanna mugavaid riideid ja jalanõusid (võta kaasa ka varuriided). Varu kotti puhas joogivesi, väike snäkk, putukatõrjevahend.

By |11 mai 2021|Kanuumatkad Põltsamaa jõel kommenteerimine on välja lülitatud
Go to Top