Kodavere (0,0 km) – Saare (33,8 km) – Mustvee (53,5 km) – Raja (60,2 km) – Kodavere (78 km)Jõgevamaa ehteks on Vooremaa, ent piirkonna külastaja leiab siit palju teisigi põnevaid paiku, näiteks Peipsi järve ümbrusest. Marsruut nr 205 tutvustabki peamiselt Jõgeva maakonnas asuvat Peipsi rannikut ja Kaiu järvede ala. Alustuseks võta Peipsi äärest Kodavere kiriku juurest suund Palale ja Kaiu järvedele. Teekond kulgeb mõnusal asfaltteel, algul põldude, hiljem metsade vahel, sümpaatsed on ka piirkonna külad ja asulad.

Et jõuda Jõemõisa-Kaiu järvestiku alale, tuleb mõned kilomeetrid sõita liivastel metsateedel, aga ümbrus on kaunis ja järvede ääres leiab ka mõnusaid RMK puhkekohti ning loodusrajad võimaldavad lähemalt loodusega tutvust teha.
Pärast 3 km pikkust lõiku põhimaanteel pööra sisse Saarele, kus asub väga uhkelt välja ehitatud Eesti rahvuseepose kangelase Kalevipoja muuseum ja seikluspark, aga ka kuulus Eesti rahvuseeposest tuntud Kääpa jõgi.
Järgneb veidi pikem sõiduetapp, kuni jõuad Mustvee aianduslinna. Mustvee on üks vanausuliste keskusi, aga ka sadam ja kalurite linn. Mustveest jätkad sõitu piki Peipsi järve rannikut ning läbid ainulaadse 7 km pikkuse Peipsi tänavküla, kus enamus maju asub otse tee ääres. Pärast Omedu küla läheb asustus hõredamaks ja sõita jääb vaid matka lõpp-punkti Kodaveres.
Marsruut kulgeb tasasel maal, enamasti asfaltteedel (kruusateid on kokku ligi 12 km), kohati on rajatud ka kergliiklusteid (kokku umbes 10 km). Marsruudi raskusaste on kergemapoolne.

Matka võiksid alustada Kodaverest, Palalt, Saarelt või Mustveest, rongiga piirkonda ei pääse.