Palamuse (0,0 km) – Luua (6,3 km) – Elistvere loomapark (19,7 km) – Pikkjärve (32,5 km) – Palamuse (39 km)Oma retke Jõgevamaal Palamuselt alustades sõida mööda asfaltteed läbi kauni oru Luuale, enne Luuat saad veel Prossa järves end jahutamas käia. Luual on renoveeritud barokkstiilis mõisakompleks ja mõisapark tammealleega ning topiste muuseum annab hea ülevaate Eestimaa loomadest ja lindudest.
Järgnevalt tee kõrvalepõige metsateele Ehaveres asuva Eesti rahvuseepose kangelase Kalevipoja sängi juurde, ning taas asfaldile jõudes võta järgmiseks sihtkohaks uhkelt arendatud laste lõbustuspark Vudila ja Elistvere loomapark – loodussõprade üks lemmikpaik. Pärast loomapargi külastust suundu Raigastvere järve teisele kaldale, kus saad vaatetornist hea ülevaate vooremaastikust ja järvedest.
Suundu edasi Kärksi poole. Nava küla kaudu suunab matkarada sind mööda looduslikku teed üle üsna kõrge mäe, ent metsast välja jõudes avaneb su ees üks parimaid avaraid vaateid Prossa järvele ja küladele.
Pikkjärvelt viib mõnus kruusatee Kaarepere teeni, sealt edasi üles-alla looklev asfalttee Palamusele.
Marsruudi raskusaste on keskmine. Kruusateid on marsruudil ligi pool teekonnast, ülejäänud osas on mõnus asfalt. Liiklustihedus pole enamus lõikudel häiriv.
Alustada on sõitu hea kas Palamuselt, Luualt või Elistverest. Rongiga pääsed sellele marsruudile 1 km kauguselt Kaarepere jaamast või 5 km kauguselt Tabivere jaamast.