Palamuse (0,0 km) – Saare mõis (11,3 km) – Voore (19,4 km) – Palamuse (37 km)

Jõgevamaad läbivad marsruudid on keskendunud peamiselt Vooremaale, sellele kaunile kunagise jääaja poolt moodustunud pinnavormidega piirkonnale, mida iseloomustavad piklikud ümarate vormidega mäed – voored – ja nende vahele jäävad piklikud järved. Siin on terve rida kultuuri- ja loodusloolisi paiku, mille keskmeks on Palamuse (Oskar Lutsu poolt “Kevades” nimetatud Paunvereks), kus keerlevad Teele, Tootsi, Arno ja teiste tegelaste hästi teada lood. 

Marsruut nr 201 suundub Palamusel Kabelimäest üles (mööda surnuaiast, kus „Kevade” filmi tegelased jalutamas käisid) Kudina ja Saare suunas. Sõida mööda Kudina karjamõisast ja jõuad osaliselt säilinud Saare mõisani, kus tegutsevad väikeloomade koduloomaaed ja ürdiaed. Ilus pärnaallee viib orgu Saarjärve äärde, kus asub väike RMK telkimiskoht.

Saarelt Voorele sõidad sa algul kruusateed mööda. Läheduses on Roela linnamägi – üks paljudest Eesti rahvuseepose kangelase Kalevipoja sängidest. Voorele lähened aga asfaltteed mööda, sealt avanevad päris kenad vaated. Voorel on park ja lossitorn, aga ka päris mõnus puhkekeskus. Voorelt Palamusele kulgeb marsruut üsna rahulikul kenal asfaltteel. 

Jõgevamaal on kõik marsruudid jalgrattaviitadega varustatud. Marsruudi raskusaste on kergemapoolne. Kruusateed on vaid veidi üle 5 km, ülejäänud osas on mõnus asfalt ja ka liiklustihedus pole häiriv.

Alustada on sõitu hea kas Palamuselt või Voorelt. Rongiga pääsed sellele marsruudile 5 km kauguselt Kaarepere jaamast.