Leivapõrsa küpsetamise töötuba
Leivatoas saab teha oma esimesed katsetused leiva küpsetamises. Puiduaida leivameister jagab näpunäiteid, kuidas segada kokku üks õite hea leivataigen, mida head ja paremat sinna sisse võiks panna ja loomulikult mis on salarelv, et leib kenasti kerkiks ja hõrgult maitseks. Töötoas saab igaüks panna oma käteosavuse proovile ja meisterdada endale leivapõrssa või siilipoisi. Töötoa lõppedes tuleb leivaahjust meeli erutavalt head leivalõhna ja loomulikult ei lahku keegi oma kunstiteoseta. Hea teada: oodatud on grupp suurusega 5-25 inimest ja aega tasub varuda 2 tundi.
Veini degusteerimine Ulge talus
Vooremaa veerel Peipsi läheduses asub Ulge talu, kus pererahvas on nüüdseks juba aastakümneid kasvatanud erinevaid marjakultuure. Pererahval on vastused mitmesugustele küsimustele: kuidas kasvatada edukalt maasikaid, mida armastab kõrvits, miks kasvatada arooniaid või ... miks mitte valmistada kohalikust toorainest veini? Maitseomadused oleme pudelisse talletanud ning avanud uksed kõigile, kes soovivad maitseküllastest elamustest osa saada. Tule külla – jalutame talus ringi, vaatame üle, mis kasvab põllul, millist põllutehnikat suurem aiapidaja kasutab ning mekime head kohalikku veini!
Ivan Tšai teejoomistseremoonia Peipsimaa Muuseumis
Iidse põdrakanepitee ehk Ivan Tšai teejoomistseremoonia toimub ilmast sõltuvalt kas õues, käbidega köetava teesamovariga või siis muuseumitoas elektrisamovariga. Tseremooniat viib läbi kohaliku kombe kohaselt pearätti kandev juhendaja. Laual barankad, präänikud ja keedusuhkur. Teejoomine on koos kombestiku tutvustusega – alates sellest, kuidas alustassi käes hoida, kuidas keedusuhkrut juurde võtta kuni alustassilt häälekalt tee rüüpamise tehnikani. Teekõrvaseks lood joogikultuurist - põdrakanepitee ajaloost, tähtsusest, raviomadustest; keedusuhkru ja kalganovka valmistamisest.