Roheline reisija

Vanausulisi tutvustav giidituur Peipsimaa Muuseumis

Peipsimaa muuseumis giidiga jalutades saate teada, kuidas ja milleks kasutatakse vanausuliste kultuuris erinevaid esemeid - pearätikut, alustassi jne. Mis vahe on erinevatel samovaridel ja kuidas nendega head teed keeta. Millised on vanausuliste köögikultuuri eripärad ja traditsioonilised toidud. Räägime ka maailmakuulsast siitsamast külast pärit ikoonimaalija Pimen Sofronovist ja tema tegemistest. Giidituuri hinnale lisandub iga külastaja muuseumipilet! Lisaks on teil võimalus meie juures teha läbi Ivan Tšai teejoomise rituaal. Kaasa saab osta kohalike elanike toodangut.

By |09 okt. 2020|Vanausulisi tutvustav giidituur Peipsimaa Muuseumis kommenteerimine on välja lülitatud

Ivan Tšai teejoomistseremoonia Peipsimaa Muuseumis

Iidse põdrakanepitee ehk Ivan Tšai teejoomistseremoonia toimub ilmast sõltuvalt kas õues, käbidega köetava teesamovariga või siis muuseumitoas elektrisamovariga. Tseremooniat viib läbi kohaliku kombe kohaselt pearätti kandev juhendaja. Laual barankad, präänikud ja keedusuhkur. Teejoomine on koos kombestiku tutvustusega – alates sellest, kuidas alustassi käes hoida, kuidas keedusuhkrut juurde võtta kuni alustassilt häälekalt tee rüüpamise tehnikani. Teekõrvaseks lood joogikultuurist - põdrakanepitee ajaloost, tähtsusest, raviomadustest; keedusuhkru ja kalganovka valmistamisest.

By |09 okt. 2020|Ivan Tšai teejoomistseremoonia Peipsimaa Muuseumis kommenteerimine on välja lülitatud

Laiuse mägi

Laiuse voor (ka Laiuse mägi) on Vooremaa maastikurajooni kõrgeim voor.Laiuse voor asub Vooremaa voorestiku põhjaosas, umbes 6 kilomeetri kaugusel Jõgeva linnast. Voore kõrgus merepinnast on 145,4 m. Laiuse voorel paikneb Vilina küla koos muistse Vilina linnamäega. Voore tipus asub Laiuse Siniallikas, mis rahvapärimuses on tuntud oma tervistava toime poolest. Voorelt avaneb kaunis vaade ümbruskonnale. Põhjas on näha Pandivere kõrgustik oma kõrgemate tippude, Emumäe ja Kellavere mäega. Suviti korraldatakse siin imelisi "Kaunid taevalae kontserte".  Siin on mõnus pidada pikniku ning nautida vaadet!

By |23 apr. 2021|Laiuse mägi kommenteerimine on välja lülitatud

Meeleolukas keraamikastuudio külastus perele

Jõgevamaal on üks salapärane koht. Madala põõsariviga palistatud sissesõidutee juhatab natuke teistmoodi aeda, kus sulnis roheluses unustad argimured, sukeldudes loomingu haaravasse maailma. Siia on rajatud väike keraamikastuudio armsa hooviga ja pisi- galeriiga. Külastuse jooksul saate piiluda keraamiku põnevasse maailma. Meister tutvustab ja näitab, kuidas vormitust saviplönnist kasvab välja kaunikujuline ese. Seejärel saab  Iga külaline  ise potikedral  tunnetada savi plastilisuse maagilist mõju, lisaks valmib  kena meene, mille peale põletamist Teile saadame.

By |21 mai 2021|Meeleolukas keraamikastuudio külastus perele kommenteerimine on välja lülitatud

Endla järve matkarada

Endla järve matkarada kulgeb Kärde ja Tooma küla vahel Endla looduskaitseala maastikul. Algus Kärdes ja lõpp Toomal Endla Looduskeskuse juures (või vastupidi). Rada on läbitav jalgsi, jälgi kollaseid triipusid puudel ja varu aega 3-4 tundi. Maastik on tasane, rada kulgeb metsas, soos, veekogude ääres ning on nii pinnasteed kui laudteed. Tegemist on märgalaga, seega võib kevadeti olla üleujutusi. Rada kattub osaliselt Männikjärve raba õpperajaga.

By |16 märts 2022|Endla järve matkarada kommenteerimine on välja lülitatud

Jõemõisa matkarada

RMK Jõemõisa matkarada asub RMK Tartu-Jõgeva puhkealal. Matkarada algab Jõemõisa lõkkekohast ja kulgeb 0,5 km pikkuselt. Rada kulgeb läbi metsa ja sobib meeleolukaks jalutuskäiguks. Rajal näeb erinevaid puu- ja taimeliike ning hea õnne korral võib näha ka mõnda metslooma või -lindu, kui eriti vaikselt liikuda ja aega võtta. Kui on soovi, siis saab edasi suunduda 3-kilomeetrisele Tammeluha matkarajale. Jõemõisa lõkkekohas on olemas istumiskoht ja grillialus, kui on tahtmine jalgu puhata ja pidada pikniku. Valige jalatsid vastavalt aastaajale sest rada on looduslik ja vihmaste ilmadega porine.

By |17 märts 2022|Jõemõisa matkarada kommenteerimine on välja lülitatud

Puurmani mõisa park

Puurmani lossi ümbritsev tiikide süsteemi ja sildadega mõisapark on pärit 18.–20. sajandist. Esiosa on Prantsuse stiilis (korrapärane) ja pargi tagaosa Inglise stiilis (vabavormiline). Parki ümbritseb punastest tellistest laotud kivimüür. Pargi lõunapoolsel jõekaldal paiknes paadisadam. Lossi taga asub hobuserauakujuline tiik, mille keskel asub saar. Park on väga liigirohke ja pargiteid piiravad puudealleed. Pargis on mõnus jalutada igal aastaajal ja nautida looduse ilu!

By |17 märts 2022|Puurmani mõisa park kommenteerimine on välja lülitatud
Go to Top