EHE

Palamuse O.Lutsu Kihelkonnakoolimuuseumi programm „Vana-aja koolitund”

Programmis antakse külastajatele ülevaade kooliskäimisest kirjanik Oskar Lutsu kooliajal. Külastajad viiakse tagasi samasse kooliaega ning programmi käigus toimub rehkendamis- lugemis ning laulmisetund, kus õpitakse arvutama vanal arvelaual, loetakse vanas kirjastiilis ning laulmist saadetakse vanal harmooniumil. Iga programmi läbinu kirjutab endale mälestuseks sule ja tindiga tunnistuse. Programme viime läbi ettetellimisel gruppidele suurusega alates kümnest osalejast.Programmi hind on ühe osaleja kohta ning sisaldab programmi ja selleks vajalikke materjale, kuid ei sisalda muuseumi külastust.

By |11 nov. 2021|Palamuse O.Lutsu Kihelkonnakoolimuuseumi programm „Vana-aja koolitund” kommenteerimine on välja lülitatud

Vanausulisi tutvustav giidituur Peipsimaa Muuseumis

Peipsimaa muuseumis giidiga jalutades saate teada, kuidas ja milleks kasutatakse vanausuliste kultuuris erinevaid esemeid - pearätikut, alustassi jne. Mis vahe on erinevatel samovaridel ja kuidas nendega head teed keeta. Millised on vanausuliste köögikultuuri eripärad ja traditsioonilised toidud. Räägime ka maailmakuulsast siitsamast külast pärit ikoonimaalija Pimen Sofronovist ja tema tegemistest. Giidituuri hinnale lisandub iga külastaja muuseumipilet! Lisaks on teil võimalus meie juures teha läbi Ivan Tšai teejoomise rituaal. Kaasa saab osta kohalike elanike toodangut.

By |09 okt. 2020|Vanausulisi tutvustav giidituur Peipsimaa Muuseumis kommenteerimine on välja lülitatud

Ivan Tšai teejoomistseremoonia Peipsimaa Muuseumis

Iidse põdrakanepitee ehk Ivan Tšai teejoomistseremoonia toimub ilmast sõltuvalt kas õues, käbidega köetava teesamovariga või siis muuseumitoas elektrisamovariga. Tseremooniat viib läbi kohaliku kombe kohaselt pearätti kandev juhendaja. Laual barankad, präänikud ja keedusuhkur. Teejoomine on koos kombestiku tutvustusega – alates sellest, kuidas alustassi käes hoida, kuidas keedusuhkrut juurde võtta kuni alustassilt häälekalt tee rüüpamise tehnikani. Teekõrvaseks lood joogikultuurist - põdrakanepitee ajaloost, tähtsusest, raviomadustest; keedusuhkru ja kalganovka valmistamisest.

By |09 okt. 2020|Ivan Tšai teejoomistseremoonia Peipsimaa Muuseumis kommenteerimine on välja lülitatud

Avinurme Puiduaida leivapõrsa töötuba

Leivatoas saab teha oma esimesed katsetused leiva küpsetamises. Puiduaida leivameister jagab näpunäiteid, kuidas segada kokku üks õite hea leivataigen, mida head ja paremat sinna sisse võiks panna ja loomulikult mis on salarelv, et leib kenasti kerkiks ja hõrgult maitseks. Töötoas saab igaüks panna oma käteosavuse proovile ja meisterdada endale leivapõrsa. Jõuluorikas/põrsas on sea-sarnaseks küpsetatud leib, mis jõuluõhtul pannakse lauale, kuhu ta jääb kogu pühade ajaks.  

By |19 veebr. 2021|Avinurme Puiduaida leivapõrsa töötuba kommenteerimine on välja lülitatud

Meeleolukas keraamikastuudio külastus perele

Jõgevamaal on üks salapärane koht. Madala põõsariviga palistatud sissesõidutee juhatab natuke teistmoodi aeda, kus sulnis roheluses unustad argimured, sukeldudes loomingu haaravasse maailma. Siia on rajatud väike keraamikastuudio armsa hooviga ja pisi- galeriiga. Külastuse jooksul saate piiluda keraamiku põnevasse maailma. Meister tutvustab ja näitab, kuidas vormitust saviplönnist kasvab välja kaunikujuline ese. Seejärel saab  Iga külaline  ise potikedral  tunnetada savi plastilisuse maagilist mõju, lisaks valmib  kena meene, mille peale põletamist Teile saadame.

By |21 mai 2021|Meeleolukas keraamikastuudio külastus perele kommenteerimine on välja lülitatud

Sadala Rahvamaja ja Kõlakoja giidituur – Sadala külade hariduselu ja kultuuriloo hetked

Giidituur - Sadala külade koolide, hariduselu ja kultuuriloo hetked. Jalutuskäik  giidiga 1930. aastatel ehitatud Sadala Rahvamajas ja  rahvamaja kõrval asuval Kõlakoja platsil ja tulealtariga Lipuväljakul. Platsile on rajatud kultuuripark väega maakividest, milledele on  talletatud piirkonna hariduselu ja kultuurilooajaloo  killukesi.    Soovime, et meie külastajad saaksid vanadest aegadest eheda elamuse  ja uusi teadmisi Sadalast. Kui tahaksite rohkem teada sellest, kuidas kunagi Sadala külades toimusid hariduselu ja kultuurilugu, siis on tuur just teile loodud! 

By |07 juuni 2021|Sadala Rahvamaja ja Kõlakoja giidituur – Sadala külade hariduselu ja kultuuriloo hetked kommenteerimine on välja lülitatud
Go to Top