Avinurme Puiduaidas ehete maalimise töötuba
Puidutootele maalimine on hoopis midagi muud, kui teha seda paberile või lõuendile. Selles õpitoas saab juhendaja näpunäidete järgi katsetada ja endale kauni puidust liblikakujulise prossi või magneti valmistada. Kõigile osalejatele jagatakse omad töövahendid ning osaleja lahkub koolituselt maalitud liblikaga.
Avinurme Puiduaida kalosside maalimise töötuba
Õpituba sobib kõigile käsitöö ja kunstihuvilisele inimesele. Ainsaks eelduseks on, et inimene oskab pintslit kasutada. Osalejatele jagatakse kalossid, värvid, pintslid ja näidispilt mustrijoonistega. Kursuse lõpus saab osaleja endale Eestile ainuomased, praktilised, kuid ise tehtud jalanõud. Õpituba juhendab meie kunstnik kelle käe all valmivad just teie meelejärgi uued jalavarjud.
Avinurme Puiduaida korvi maalimise töötuba
Puidutootele maalimine on hoopis midagi muud, kui teha seda paberile või lõuendile. Selles õpitoas saab juhendaja näpunäidete järgi seda katsetada ja ise endale meelepärane korv kaunistada. Kõigile osalejatele jagatakse omad töövahendid ning osaleja lahkub koolituselt oma maalitud korviga.
Puurmani mõis
Suurejooneline neo-renessanss stiilis valge peahoonega mõisaansambel ehitati G. J. von Manteuffeli ajal 1881. aastal. 1918. a moodustas Julius Kuperjanov Puurmani lossis partisanide pataljoni. Puurmani lossi ja tema ajalooga saab tutvuda suvistel külastuspäevadel projekti "Unustatud mõisad" raames. Muul ajal ekskursioonid härrastemajas ja mõisapargis ettetellimisel. Mõisas liigume ringi erinevatel korrustel, kus näeme nii krahvinna buduaari, torni viivat salaust, krahvi kabinetti ja varakambrit. Eritellimusel ööekskursioonid ja toitlustus. Hea teada: Praegu tegutseb lossis Puurmani Mõisakool.
Avinurme Puiduaida puidu töötuba
Laastudest saab lisaks praktilistele toodetele valmistada ka erinevaid kaunistusi nii koju, kui kontorisse. Õpitoas õpivad osalejad juhendaja näpunäidete järgi valmistama laastust ehteid (jõulupallid, jõulutähed), kaarte, kaunistusi, magneteid, kuusekesi. Igaühel valmib omanäoline ja eriline ese, mille saab endaga koju kaasa võtta.
Põltsamaa loss
Kivilinnus rajati jõe kaldale 1272. a 1570–1578 oli kindlus Liivimaa kuninga Magnuse residents. Korduvalt rüüstatud kindluse ehitas Woldemar Johann von Lauw 18. saj uhkeks rokokoo stiilis paleeks. Loss ja kirik põlesid 1941. Kirik taastati 1952. a, lossimüüre hakati konserveerima 1970. aastatel. Huvitav teada: Põltsamaa lossiõuel peetakse vabaõhuüritusi; lossiõuel asuvad turismiinfopunkt ja Põltsamaa muuseum, Veinikelder koos toidumuuseumiga, Katre Meistrikoda, galerii pART, savikoda, värkstuba, kirik ja konvendisaal.
Avinurme Puiduaida leivapõrsa töötuba
Leivatoas saab teha oma esimesed katsetused leiva küpsetamises. Puiduaida leivameister jagab näpunäiteid, kuidas segada kokku üks õite hea leivataigen, mida head ja paremat sinna sisse võiks panna ja loomulikult mis on salarelv, et leib kenasti kerkiks ja hõrgult maitseks. Töötoas saab igaüks panna oma käteosavuse proovile ja meisterdada endale leivapõrsa. Jõuluorikas/põrsas on sea-sarnaseks küpsetatud leib, mis jõuluõhtul pannakse lauale, kuhu ta jääb kogu pühade ajaks.
Luua mõisa muusemitoad
Kaunis Luua mõisas on avatud Luua Metsanduskooli muuseumitoad, kus kajastuvad nii metsanduskooli kui ka mõisa ajalugu. Nii mitugi mõisa tuba on algupäraselt kenasti taastatud ning külastajatele avatud. Muusemi tubades näeb omaaegse Luua mõisa ilu, saab teada pargi ning paikkonna ajaloost, tutvuda autasude ja vanade kooli dokumentidega.
Avinurme Puiduaida prääniku töötuba
Puidust vormis prääniku valmistamise õpituba sobib kõigile, nii meestele, kui naistele, kui lastele, rääkimata vanaemadest. Uus on ikka ära unustatud vana. Juba meie esivanemad valmistasid präänikud just selleks tehtud puidust kaunistustega vormis. Töötoas valmistame imemaitsvad präänikud, mille igaüks saab endale maiustamiseks või ära kinkimiseks. Oleme välja otsinud vanad traditsioonid ja meie meistrimehed valmis saanud uued vormid. NB! Töötoa lõpus võimalus vorm endale soodsalt soetada. Sisult toit, vormilt puit. Ja see lõhn....
Kuremaa loss ja park
Kuremaa klassitsistlik mõisahoone ehitati 1837–1843 von Oettingenide perekonna poolt. Mõisahoone projekteeris Tartu arhitekt E.J.Strauss. Lossis asub ka muuseumituba, mis tutvustab piirkonna ja Kuremaa Põllumajanduskooli ajalugu. Praegu kasutatakse lossiruume konverentside korraldamiseks ning toimub palju põnevaid üritusi ja kontserte. Liigirikas astmeline park laskub Kuremaa järve suunas, mis võlub puhkajaid hästikorrastatud supelranna ja puhkamisvõimalustega. Lossist ja pargist asuvad jalutuskäigu kaugusel Kuremaa Veski, Kuremaa Supelrand, Kuremaa Ujula ja mini-SPA ja Kuremaa Terviserajad.