Seminar

Avinurme Puiduaida kalosside maalimise töötuba

Õpituba sobib kõigile käsitöö ja kunstihuvilisele inimesele. Ainsaks eelduseks on, et inimene oskab pintslit kasutada. Osalejatele jagatakse kalossid, värvid, pintslid ja näidispilt mustrijoonistega. Kursuse lõpus saab osaleja endale Eestile ainuomased, praktilised, kuid ise tehtud jalanõud. Õpituba juhendab meie kunstnik kelle käe all valmivad just teie meelejärgi uued jalavarjud.

By |18 veebr. 2021|Avinurme Puiduaida kalosside maalimise töötuba kommenteerimine on välja lülitatud

Pajusi mõis

Pajusi mõis on rajatud 17. sajandil. Pikk klassitsistlik  kivist peahoone püstitati mõisa 19. sajandi alguses. Hoone oli ühekorruseline, vaid ta keskosa ilmestas kolme akna laiune pealeehitus. Kahekorruselist osa kaunistas segmentkaarse aknaga kolmnurkfrontoon. Mõisa peahoonest on säilinud parempoolne tiib ja keskosa  Alates 1930ndatest aastatest tegutseb peahoones rahvamaja. Ettetellimisel saab  häärberis ringi vaadata ja tutvuda selle ajalooga, lisaks on võimalus pidada konverentse pidada või vaadata näituseid.    

By |08 juuni 2020|Pajusi mõis kommenteerimine on välja lülitatud

Avinurme Puiduaida korvi maalimise töötuba

Puidutootele maalimine on hoopis midagi muud, kui teha seda paberile või lõuendile. Selles õpitoas saab juhendaja näpunäidete järgi seda katsetada ja ise endale meelepärane korv kaunistada. Kõigile osalejatele jagatakse omad töövahendid ning osaleja lahkub koolituselt oma maalitud korviga.

By |18 veebr. 2021|Avinurme Puiduaida korvi maalimise töötuba kommenteerimine on välja lülitatud

Palamuse O.Lutsu Kihelkonnakoolimuuseum

Palamuse ajalooline kihelkonnakoolimaja on külastajatele avatud täies mahus nõnda nagu see 1895. aastal välja võis näha. Seal on “Kevade” filmist tuttav klassiruum ning ka köstri eluruumid. Muuseumi süda asub 2018. aastal valminud peamajas, kus asuvad ka õppeklass ja meisterdamisruum. Peamaja püsinäitus on mõeldud kogu perele, kajastades läbi "Kevade" Eesti kihelkonnakoolide ajalugu. Kogu maja tutvustav tekst on "tootsilikus" võtmes: saab õppida viiulimängu, püüda Lati Paci ja sorida Tootsi taskutes! Samuti saab põgusalt tutvuda „Kevade“ filmi tegemisega ning selle mõjuga Eesti kultuurile.   

By |08 juuni 2020|Palamuse O.Lutsu Kihelkonnakoolimuuseum kommenteerimine on välja lülitatud

Avinurme Puiduaida puidu töötuba

Laastudest saab lisaks praktilistele toodetele valmistada ka erinevaid kaunistusi nii koju, kui kontorisse. Õpitoas õpivad osalejad juhendaja näpunäidete järgi valmistama laastust ehteid (jõulupallid, jõulutähed), kaarte, kaunistusi, magneteid, kuusekesi.  Igaühel valmib omanäoline ja eriline ese, mille saab endaga koju kaasa võtta. 

By |18 veebr. 2021|Avinurme Puiduaida puidu töötuba kommenteerimine on välja lülitatud

Laiuse õlemuuseum

Õlemuuseumis saab tutvuda püsinäitusega, kus eksponeeritakse erinevates tehnikates (punumine, põimimine, intarsia) valmistatud õle-, roo- ja kasetohuesemeid, õlest ehistöid ning toakaunistusi. Lisaks tavapärasele muuseumit tutvustavale ekskursioonile, pakume gruppidele ka mitmeid õpitubasid. Muuseum on eelkõige huvitav käsitöö- ja kultuurhuvilistele gruppidele, nii õpilastele kui täiskasvanutele silmaringi laiendamiseks ja arendamiseks. Kaasa saab osta meeneid sularaha eest. Kuldsete kohtumisteni!

By |08 juuni 2020|Laiuse õlemuuseum kommenteerimine on välja lülitatud

Avinurme Puiduaida prääniku töötuba

Puidust vormis prääniku valmistamise õpituba sobib kõigile, nii meestele, kui naistele, kui lastele, rääkimata vanaemadest. Uus on ikka ära unustatud vana. Juba meie esivanemad valmistasid präänikud just selleks tehtud puidust kaunistustega vormis. Töötoas valmistame imemaitsvad präänikud, mille igaüks saab endale maiustamiseks või ära kinkimiseks.   Oleme välja otsinud vanad traditsioonid ja meie meistrimehed valmis saanud uued vormid. NB! Töötoa lõpus võimalus vorm endale soodsalt soetada. Sisult toit, vormilt puit. Ja see lõhn....

By |19 veebr. 2021|Avinurme Puiduaida prääniku töötuba kommenteerimine on välja lülitatud

Avinurme muuseumrong

Avinurmet läbis aastatel 1926–1972 kitsarööpmeline Sonda-Mustvee raudtee. See oli trassi äärde jäävatele küladele ligi 50 aastat kestnud tõeline õitsenguaeg. Nüüdseks on kunagisest raudteest taastatud 1 km lõik, raudteesild, veerem, ootepaviljon. Grupp 1 - 6 in. 50,- Alates 7 in. pileti hind 5.-

By |08 juuni 2020|Avinurme muuseumrong kommenteerimine on välja lülitatud

Meeleolukas keraamikastuudio külastus perele

Jõgevamaal on üks salapärane koht. Madala põõsariviga palistatud sissesõidutee juhatab natuke teistmoodi aeda, kus sulnis roheluses unustad argimured, sukeldudes loomingu haaravasse maailma. Siia on rajatud väike keraamikastuudio armsa hooviga ja pisi- galeriiga. Külastuse jooksul saate piiluda keraamiku põnevasse maailma. Meister tutvustab ja näitab, kuidas vormitust saviplönnist kasvab välja kaunikujuline ese. Seejärel saab  Iga külaline  ise potikedral  tunnetada savi plastilisuse maagilist mõju, lisaks valmib  kena meene, mille peale põletamist Teile saadame.

By |21 mai 2021|Meeleolukas keraamikastuudio külastus perele kommenteerimine on välja lülitatud

Kalevipoja muuseum

Kalevipoja muuseum esindab ühte Lõuna-Eesti 21st avastamisväärt paigast, mis on tähistatud National Geographicu kollase aknaga. Muuseum on oma nime saanud Eesti eepose Kalevipoeg järgi, sest Kääpa jões asub Kalevipoja mõõk, selle ümbruses puhkepaigad, kivid, allikad, sood, künnivaod. Muuseumis saab ülevaate Eesti eeposest. Kes soovib, saab kuulata ära terve eepose või istuda "Lennukis" ja vaadata lühifilmi, kus droonivõtted ilusatest Eesti paikadest vahelduvad joonisfilmiga. Kui oled julge, saad virtuaalreaalsuse ruumis kehastuda Kalevipojaks ja võidelda põrgus Sarviktaadi ja tema käsilastega.

By |08 juuni 2020|Kalevipoja muuseum kommenteerimine on välja lülitatud
Go to Top