Palamuse (0,0 km) – Kuremaa (7,8 km) – Torma (31,9 km) – Voore (47 km) – Palamuse (66 km)Jõgevamaal on terve rida kultuuri- ja loodusloolisi paiku, mille keskmeks on Palamuse (Oskar Lutsu poolt “Kevades” nimetatud Paunvereks), kus keerlevad Teele, Tootsi, Arno ja teiste tegelaste hästi teada olevad lood.

Palamuselt juhatab matkarada sind mööda mõnusat asfaltteed Kuremaale, kus asub klassitsistlik mõisahoone, aga ka park, rand ja terviserajad. Edasi liigud sa Soomevere kaudu Laiuseväljale, kus asuvad Laiuse ordulinnuse varemed. Sealt edasi sõidad peamiselt mööda Jõgeva-Mustvee teed Tormasse, kus on säilinud mõisahooned, kirik ja on paigaldatud mitmeid mälestuskive omaaegsetele Eesti kultuuritegelastele, sealhulgas 19. sajandil elanud eesti ühiskonnategelasele ja kirjanikule Carl Robert Jakobsonile, kelle kodukoht asus lähedal.
Enne Voorele jõudmist näed veel Torma postijaama, millel samuti on uhke ajalugu. Voorel asuvad park ja lossitorn, aga ka päris mõnus puhkekeskus. Voorelt Palamusele kulgeb marsruut üsna rahulikul kenal asfaltteel.

Marsruut on küll suhteliselt pikk, aga raskusaste on siiski kergemapoolne, sest kruusateede osa on vaid umbes 16 km. On ka lühemaid kergliiklusteede lõike, aga peamiselt tuleb sõita siiski sõiduteedel, kus vaid Laiuse-Torma lõik on veidi suurema liikluskoormusega.

Alustada sõitu on hea kas Palamuselt, Kuremaalt, Tormast või Voorelt. Rongiga pääsed sellele marsruudile 5 km kauguselt Kaarepere jaamast Palamusele.