Lastega Jõgevamaal

Vaata pereturismi kaarti siit 

Perega muuseumis

Kalevipoja muuseum

Kääpa küla, Mustvee vald

Koduleht 

Facebook

Muuseum on oma nime saanud Eesti eepose Kalevipoeg järgi sest Kääpa jões asub Kalevipoja mõõk, selle ümbruses puhkepaigad, kivid, allikad, sood, künnivaod jne. Muuseumis saab ülevaate Eesti eeposest. Kes soovib, saab kuulata ära terve eepose või istuda Lennukis ja vaadata lühifilmi, kus droonivõtted ilusatest Eesti paikadest vahelduvad joonisfilmiga. Kui oled julge, saad virtuaalreaalsuse ruumis kehastuda Kalevipojaks ja võidelda põrgus Sarviktaadi ja tema käsilastega.

Palamuse O.Lutsu Kihelkonnakoolimuuseum

Köstri allee 3, Palamuse, Jõgeva vald

Koduleht 

Facebook

Palamuse ajalooline kihelkonnakoolimaja on külastajatele nüüd avatud täies mahus nõnda nagu see 1895. aastal välja võis näha.

Seal on “Kevade” filmist tuttav klassiruum ning ka köstri eluruumid. Muuseumi süda asub värskelt valminud peamajas, kus asuvad ka õppeklass ja meisterdamisruum. Peamaja püsinäitus on mõeldud kogu perele, kajastades läbi “Kevade” Eesti kihelkonnakoolide ajalugu. Kogu maja tutvustav tekst on “tootsilikus” võtmes: saab õppida viiulimängu, püüda Lati Paci ja sorida Tootsi taskutes! Samuti saab põgusalt tutvuda „Kevade“ filmi tegemisega ning selle mõjuga Eesti kultuurile.

Põltsamaa muuseum

Lossi tänav 1b, Põltsamaa

Koduleht 

Facebook

Põltsamaa Muuseum, mis asub iidse Põltsamaa ordulinnuse müüride vahel, tutvustab linnuse, linna ja kihelkonna kuulsusrikast ajalugu. Muuseumist on võimalik tellida giiditeenust, muuseumitunde ja pildiprogramme. Samas asub ka Põltsamaa Turismiinfopunkt, kust saab osta piirkonna suveniire ning kaasa võtta turismitrükiseid.

Huvitav teada: Põltsamaa lossis oli Liivi sõja ajal Liivimaa kuninga residents. 18.sajandil oli Põltsamaa loss rokokoo stiilis loss, õitsev kultuuri- ja tööstuskeskus.

Peipsimaa muuseum

Sõpruse tn 86, Tiheda küla, Mustvee vald

Koduleht 

Facebook

Peipsimaa muuseum tutvustab vanausuliste eluolu, köögi- ja kirikukultuuri ning siitsamast Tiheda külast pärit maailmakuulsa ikoonimaalija Pimen Sofronovi elukäiku ja loomingut. Samovarid, “podrušnikud”, ikoonid, “lestovkad” väärivad vaatamist.

Kaasa saab osta Peipsi kultuuri ja loodusega seotud suveniire ja käsitööesemeid ning maiustusi, teesegusid jt kohalikke tooteid.

Ettetellimisel Vanaususlisi tutvustav giidituur ja Ivan Tšai teejoomistseremoonia.

Muuseumipiletiga saab lisaks külastada kõrvalmajas asuvat püsinäitusega Peipsi Järve Elu tuba.

Perega seiklemas

Põltsamaa veelauakeskus “WPARK”

Väike Kamari, Põltsamaa vald

WPark asub Põltsamaa vallas Kamari järvel.
Kogupere vabaajakeskus, Eesti esimene täismõõdus veelaua ringkaablipark(Wakepark) koos 2.0 süsteemi, veepealse kummilinnaku, moodsa administratiivhoone, mõnusa kohviku, pallimänguplatside(rannajalka, võrkpall, rannatennis), madalseiklusraja, nelja voodiste glamping telkide ja kõige muu vajalikuga asub kõigest 5 min. kõrvalepõike kaugusel Tallinn-Tartu maanteest.
Tule vaata järele!

Meie jaoks on Põltsamaa WPark koht, mis teeb suvest suve. Siin on kõik olemas.

Toretalu maisilabürint

Sarapiku talu, Uuevälja küla, Põltsamaa vald

Koduleht

Toretalu ootab külalisi maisirägastikku peidetud mängu lahendama ja teistest talu õuele seatud nutikust ja osavust nõudvatest tegevustest osa võtma.Maisilabürindis tuleb Sul kaardi abil üles leida 6 kontrollpunkti. Maisitaimed on täiskasvanud inimesest kõrgemad, rägastikus on palju ristuvaid käike ja lõpuks tuleb leida ka väljapääs. Kas Sa oled selleks katsumuseks valmis?
Veel on meil põõsalabürint, kivilabürint, loomad, mõtlemismängud, mänguplats jm.
Erilist põnevust pakub maisilabürint õpilasgruppidele ning lastele, aga kindlasti ei ütle seiklusest ega lõbust ära ka täiskasvanud.

Kalevipoja Seikluspark

Kääpa küla, Mustvee vald

Koduleht

Seikluspark pakub põnevust ja väljakutset maa ja taeva vahel oma keha valitseda ja igaüks, kes nõus oma võimete piire katsetama, saab unustamatu elamuse osaliseks. Seikluspargi läbimisel meeskonnatööna arendatakse lisaks füüsilistele võimetele ka vastastikust usaldust ning teisi olulisi omadusi. Kõhklejaile kinnituseks, et kõikjal on nõu ja jõuga abistamas meie instruktor ning keegi ei jää üksi.
Oodatud on eriti õpilasgrupid, sõpruskonnad ja pered, kellele pakume meeskonnatöö arendamist. Valida on nii madalraja, kui kõrge seiklusraja vahel. Samas pakub ka madal seiklusrada palju põnevust neile, kes veel kõrgrajale ei pääse ega julge.

Vudila Mängumaa

Kaiavere küla, Tartu vald

Koduleht

Vudila Mängumaal ootavad Sind suur väliveepark kolmetasandilise liumäe ja -toruga, torusaunad, kiiged, turnimisatraktsioonid, batuudid, sky-jump, elektriautod, põrkeautod, seiklusrajad, atv-d, elektrooniliste mängude maja, aerupaadid, vesirattad, suur mängutuba, loomapere, hobusõidud jpm. Lisaks pakub Vudila toitlustamist ja forelli püüdmise võimalust.

Mängumaale on oodatud kõik lapsed koos vanemate, vanavanematega ning sõpradega, sest tegevust jätkub kõigile ja terveks päevaks!

Vudila Mängumaa asub Tartumaal maalilise Kaiavere järve ääres, Elistvere Loomapargist 1,7 km kaugusel.

Perega looduses

Aruküla mäe puhkeala

Aruküla, Kaarepere küla, Jõgeva vald

Aruküla mäelt Kaareperes leiate mõnusa puhkeala, mis on mõeldud nii perele,  sõpruskonnale, kui ka suuremale seltskonnale.
Puhkealale on rajatud mänguväljak koos kiikede ja liumäega, mis on eriti meeltmööda noorematele lastele.
Jalgu saab puhata mõnusal varjualusel, pinkidel või enda kaasa võetud piknikutekil. Kohapeal on olemas ka grillimisvõimalus.
Spordihuvilistel on võimalus mängida discgolfi, võite kasutada enda kettaid või need laenutada.
Puhkealalt leiab ka Struve meridiaanikaare tähise.
Vaade mäelt Vooremaale on hunnitu ja kel telkimishuvi, siis ruumi jagub selleks küllaga.

Veeb: https://www.puhkaeestis.ee/et/arukula-mae-puhkeala

Endla Looduskaitseala ja matkarajad

Tooma küla, Jõgeva vald

Koduleht

Kaitseala, mille pindala on 10161 ha, moodustati Eesti kesk- ja idaosale iseloomulike soode ja soosaarte ning Pandivere kõrgustiku lõunanõlva karstiallikate säilitamiseks.

Looduskaitseala keskus asub Tooma külas Jõgevamaal.

Endla looduskaitsealal asuvad ka tähistatud matkarajad, mis annavad külastajale võimaluse tutvuda metsakooslustega, puisniidu ja soodega, vaadelda linde ja õppida tundma taimi. Rajad osaliselt kattuvad, igaüks saab valida endale võimetekohase:

  • Endla järve matkarada – 8km.
  • Männikjärve matkarada 2,2km.
  • Männikjärve raba õpperada – 7,3km.

Matkarajale jääb ka tore telkimisplats!

Kassinurme linnamägi, hiis ja matkarajad

Patjala küla, Jõgeva vald

Koduleht

Kassinurme linnus on rajatud umbes 1,5 tuhat aastat tagasi. Sulglohkude vahelisel neemikul paiknevat linnamäge kasutati kuni 13.sajandini.

Nii muinaslinnust ennast, läheduses paiknevaid lohukive kui piirkonna looduslikke pinnavorme seostatakse Kalevipoja lugudega.

Uuemal ajal on Kassinurme mägedest saanud armastatud rahvapidude ja väljasõitude paik.
Linnamäe kõrvale on ehitatud muinaslinnuse makett ning varjualuseid pikniku pidamiseks. Linnusest ida poole on rajatud hiis, kus tähistatakse rahvakalendri tähtpäevi. Loodusõpperajal saab aga enam aimu Kassinurme mägede rikkalikest pinnavormidest.