Hea turismiettevõtja, ole Puhka Eestis veebilehel nähtav!

Puhka Eestis ja Visit Estonia on Eesti riigi ametlikud turismiportaalid ning nende veebilehtede sisutekstide eesmärk on tutvustada Eestit kui atraktiivset reisisihtkohta, andes ülevaate Eestis asuvatest sihtkohtadest ning turismitoodetest ja teenustest. Puhka Eestis on suunatud eesti keelt kõnelevale siseturistile.

Visit Estonia on suunatud välisturistile ning hõlmab erinevaid keelekeskkondi. Keelte valik põhineb külastajate arvul nii päriselus kui ka veebis: nii reaalsetel kui ka potentsiaalsetel külastajatel. Põhikeeled (eesti ja inglise) + lähiturud (soome, vene, läti) + võtmeturud (saksa, rootsi).

Miks peaks/võiks turismiettevõte olema puhkaeestis/visitestonia.com lehel?

  1. Suurim ja külastatavaim turismiveeb Eestis! Portaaliga on liitunud üle 4500 turismiettevõtte, kes pakuvad kokku üle 9000 erineva turismielamuse. Lisaks leiab veebilehelt olenevalt hooajast rohkem kui 1000 üritust. Veebilehte külastab aastas pea 6 miljonit külastajat!
  2. Ettevõtete pakkumised osalevad Visit Estonia turunduskampaaniates. Visit Estonia meeskonna eesmärk on reklaamida Eestit, kui ägedat sihtkohta. Selleks aga on vaja ettevõtjate pakutavaid turismiteenuseid ja sündmusi. Tutvustus käib läbi ajakirjanduse, sotsiaalmeedia, läbi messide ja koostöövõrgustike. Kõik elamused on portaali oodatud ning sealt leitakse need üles.
  3. Ettevõtete tooted ja teenused tõlgitakse võimalusel 6 keelde. Visit Estonia pakub informatsiooni inglise, saksa, vene, soome, läti ja vene keeles. Siinkohal aga ongi tähtis see, et sinu ettevõtte koduleht oleks nendes keeltes ning sina ja su meeskond oleks ka valmis teenindama kliente nendes keeltes. Vali välja omale sobivad sihtriigid ning ole neile nähtav. Lisaks kodulehele on väga tähtis ja soovitatav, et sa kajastaksid/turundaksid enda ettevõtte tegemisi nii Facebookis, kui Instagramis.
  4. Kogu Puhka Eestis lehel olev informatsioon on väga hästi optimeeritud nii Google kui ka teistele otsingumootoritele. Sa oled kergesti leitav turistile!
  5. Sinu ettevõtte juurde seome populaarsed veebikeskkonnad Booking.com ja TripAdvisor.com, samuti saab lisada ka oma Facebooki ja Instagrami konto.
  6. Puhka Eestis ja Visit Estonia veebilehe abil saab oma ettevõtte tooteid ja teenuseid turundada ka meie mobiilsel veebilehel ja elektroonilistes infopunktides.
  7. Tasuta lisaturundus piirkonna ja regioonide veebilehtedel. Väga mitmed regioonid tõmbavad andmeid Puhka Eestist üle ja nende seas ka VisitJogeva.com ja Kultuuritee.ee. Seega, kui su turismiettevõte on üleval Puhka Eestis veebilehel, on see automaatselt olemas ka piirkonna veebilehel.
  8. Lisaks informatsiooni lihtsale sisestamisele veebikeskkonda, saab ettevõte ka statistilist ülevaadet sellest, kuidas ettevõttel veebilehel läheb. Nt. saab vaadata, mis keelsel lehel on kõige enim vaadatud sinu ettevõtte andmeid, kui kaua keskmiselt veedetud aega jne. Ja samuti saab võrrelda enda statistikat teiste samalaadsete toodete statistikaga.
  9. Külastaja saab broneerida sinu ettevõtte toodet läbi Puhka Eestis veebilehe.
  10. Ligipääs Visit Estonia e-akadeemiale. Visit Estonia e-akadeemia annab tervikpildi sinu ettevõttest ja aitab seda soovitud suunas edendada. Lisaks pakub see õppematerjale, mille alusel saab soovitud valdkonnas end arendada.

Ja kõik see on ettevõtjale tasuta! Puhka Eestis veebikeskkonnas olek ei maksa ettevõtjale midagi. Selleks aga, et Puhka Eestis andmehaldusspetsialist leiaks sinu turismiteenuse/pakkumise Äriregistrist üles, ole hea ja seo oma EMTAK koodi alla kõik pakkumised/turismitegevused. Info olemasolu korral sisestab maakondlik andmehaldusspetsialist kogu sinu ettevõtte info Puhka Eestis veebikeskkonda ning kui on soovi, saate edasi hallata oma infot/pilte ise, selleks luuakse teile kasutajakonto. Edaspidi kinnitate iga 6 kuu järel oma andmete õigsust ja olemasolu ning olete kaasatud üle Eestilisse turismitegevusse.

Kui tekib küsimusi või vajate rohkem infot, siis võtke julgelt ühendust:

Anneli Villem

andmehalduse spetsialist

jogeva@visitestonia.com, anneli@jaek.ee

telef. 53779998.