Põltsamaa vald

Jõgevamaa laulu- ja tantsupidu “Kolme kandi lood”

Lossi tänav, Põltsamaa linn, Põltsamaa vald
03.06.2023

Kolm on maagiline number- ajast aega on koos elanud kolm põlvkonda, kolmnurk on kõige tugevam kujund, kolm on kohtu seadus jne. Ka meie Jõgevamaal on kolm valda: Põltsamaa, Jõgeva ja Mustvee. Esmapilgul Põltsamaa piirkonnal oma lossi ja roosidega, Jõgeval raudtee ja külmapealinna tiitliga ning Mustveel oma kirju kultuuri ja Peipsi järvega, ei tundu midagi ühist, kuid kokku anname ühise ja armsa Jõgevamaa. Me tihti unustame ära ja rühime omas rütmis, kuid kui tõsta pilk ja vaadata kodust kaugemale, leiame sõbrad, kes meid mõistavad, julgustavad, aitavad ning oma eripäradega meid rikastavad.

By |01 veebr. 2023|Jõgevamaa laulu- ja tantsupidu “Kolme kandi lood” kommenteerimine on välja lülitatud

Kadri Voorand In Duo with Mihkel Mälgand

Tartu mnt 1, Puurmani alevik, Põltsamaa vald
26.03.2023

26.03 kell 17.00- 18.15 Puurmani lossis KADRI VOORAND in Duo with MIHKEL MÄLGAND Piletid saadaval piletilevis ja tund enne algust kohapeal. Täispilet 20.- Sooduspilet 15.- (õpilane, üliõpilane, pensionär) Avatud kohvik  Kadri Voorand on armastatud Eesti vokalist ja helilooja, kelle kirglik esitus on pälvinud palju heakskiitu nii kodu- kui ka välismaal. Lisaks ERR’i Aasta Muusik 2020 tiitlile on Voorand pälvinud Presidendi Noore Kultuuritegija Preemia 2019 ning aastal 2017 pärjati ta Eesti Muusikaauhindadel Aasta Naisartisti tiitliga. Tema hiljutine album “In Duo with Mihkel Mälgand”, mille avaldas mainekas Saksa plaadifirma ACT valiti Eesti Muusikaauhindadel Aasta Jazzalbumiks 2020. Mihkel Mälgand on üks muusikaliselt aktiivsemaid [...]

By |24 jaan. 2023|Kadri Voorand In Duo with Mihkel Mälgand kommenteerimine on välja lülitatud

”Mina, Sikenberg”

Pajusi küla, Põltsamaa vald
10.02.2023

“Kui valeks saab tõde väänata…?” Pearu Muraka prototüübi Tammsaare Lõuna talu peremehe Jakob Sikenbergi muhe, kuid mõtlemapanev kõrtsipajatus elust Tammsaarel “nii nagu see oli” ja mitte nii, nagu naabripere poeg Anton selle kirja pani. Lavastus on sündinud mõeldes romaani «Tõde ja õigus» Pearu prototüübile, kelleks oli kiusaka loomuga Tammsaare kunagine naabrimees, talupidaja Jakob Sikenberg.  Kasutatud on A. H. Tammsaare tsitaate. Autor-Lavastaja Arlet Palmiste. Osades Erik Ruus ja Arlet Palmiste. Kunstnik Jana Wolke. Heli ja valgus Jaanus Tüli. Etenduse juht Triinu Palmiste

By |05 dets. 2022|”Mina, Sikenberg” kommenteerimine on välja lülitatud

Rakvere teatri lavastus “Lihtsalt, rõõmuks.”

Julius Kuperjanovi tänav 1, Põltsamaa linn, Põltsamaa vald
13.03.2023

Idee ja teostus Toomas Suuman, Silja Miks, Margus Grosnõi, Madis Mäeorg, Imre Õunapuu, Vootele Ruusmaa (külalisena), Teno Kongi (külalisena) Kunstnik Kristi Leppik Kontsertlavastus Muusikast pakatavad näitlejad on välja valinud oma lemmikviisid -  lavastuses kuuleb laule estraadiklassikast kaasajani, Artur Rinnest Vaiko Eplikuni, sekka Queen ja The Beatles. Rõõmsad ja lüürilised laulud toovad naeratuse suule ja viivad kuulajad seiklema elu ja armastuse radadele.  Laval on viis meest ja üks naine ning õhtu möödub vallatu koketeerimise saatel. Tahad või ei, aga laul teeb rinna rõõmsaks.

By |30 nov. 2022|Rakvere teatri lavastus “Lihtsalt, rõõmuks.” kommenteerimine on välja lülitatud

Kontsertetendus ”Pähklipureja süit”

J. Kuperjanovi tn 1, Põltsamaa linn, Põltsamaa vald
07.01.2023

Olete oodatud tervitama uut aastat kauni kontsertetendusega „Pähklipureja süit“. Ühel laval kohtuvad:Arsise kellade ansamblid ja Eesti Rahvusballeti tantsijad! Solistid: Ali Urata, Ketlin Oja, Marcus Nilson, Seili Loorits-Kämbre, Heidi Kopti.Dirigent Aivar Mäe. Kavas numbrid P. Tšaikovski ühest kuulsamast ja armastatuimast balletist “Pähklipureja” jt heliteosed P. Tšaikovski sulest.

By |30 nov. 2022|Kontsertetendus ”Pähklipureja süit” kommenteerimine on välja lülitatud

Jõulumaa Pajusi mõisas

Pajusi küla, Põltsamaa vald
02.12.2022

Jõulumaal jagub tegevusi igaühele: * jõuluetendus * jõuluvanaga kohtumine * ponisõit * piparkookide meisterdamine * õpituba - jõulueelsed askeldused * jõulumemme teemaja Programmi pikkus on umbes 2 tundi ja tegevused toimuvad nii toas, kui õues.

By |18 nov. 2022|Jõulumaa Pajusi mõisas kommenteerimine on välja lülitatud

Rolf Roosalu Talvekontsert

Julius Kuperjanovi tänav, Põltsamaa linn, Põltsamaa vald
18.12.2022

Rolf Roosalu koos Lastestuudioga annab imelise Talvekontserdi Põltsamaa kultuurikeskuses.

By |17 nov. 2022|Rolf Roosalu Talvekontsert kommenteerimine on välja lülitatud

Halloweeni festival

Tapiku küla, Põltsamaa vald
01.10.2022

Juba 5 korda toimub Tapiku külaplatsil Jõgevamaal Halloweeni festival ehk Kõrvitsapäev. Kell 14.30 kandlelood kell 15.00 esinevad hõimurahvas liivlased kell 16.30 loob tuju ja kutsub rahvast tantsule "Sada ja seened" Päeva lõpetab pimeduse saabudes tuleshow.

By |28 sept. 2022|Halloweeni festival kommenteerimine on välja lülitatud

Muusikapäeva kontsert. Ansambel Orthodox Singers.

Lossi tn 3, Põltsamaa linn, Põltsamaa vald
01.10.2022

Ansambel Orthodox Singers Valeri Petrovi juhatusel Muusikapäeva kontsert 01.oktoobril kell 17.00 Põltsamaa Niguliste kirikus Ansambli Orthodox Singers Rahvusvahelise Muusikapäeva kontserdi kava on koostatud kaunitest varajastest kirikulauludest, mis pärinevad Süüriast, Kreekast, Serbiast, Gruusiast Vana-Venest. Esitatakse ka eri ajastute autorimuusikat ja kaasaegseid teoseid õigeusu tekstidele. Enamik kavas esindatud vaimulikest teostest saab kontsert-ettekannetel väga harva kuulata. Kriitikute poolt kiidetud   Professionaalsetest muusikutest koosnev ansambel Orthodox Singers on loodud Valeri Petrovi poolt aastal 1989. Tegemist on Eesti üheks parimaks professionaalseks kooriansambliks tunnustatud muusikuterühmaga, mille repertuaaris on nii varajasi kui ka nüüdisaegsemaid õigeusu kirikulaule. Lisaks tuntud välismaisetele heliloojatele on ansambli repertuaaris ka Eesti tuntud heliloojate Arvo Pärt, Cyrillus Kreek, aga [...]

By |08 sept. 2022|Muusikapäeva kontsert. Ansambel Orthodox Singers. kommenteerimine on välja lülitatud

“Me teadvus kui liblikas – mütoloogiline mõtlemine Hiina ja Eesti kunstis.”

Umbusi küla, Põltsamaa vald
10.09.2022

"Me teadvus kui liblikas – mütoloogiline mõtlemine Hiina ja Eesti kunstis." 15.00 Seinamaali ja Jaapani aia avamine 15.30 Märt Läänemets: " Avalokitešvarast Guanyiniks: kaastundebodhisattva ilmumised budismi vabanemisõpetuses ja ikonograafias" 16.30 Mart Tšernjuk. "Liblika tähendusest Hiina kultuuriloos." Loeng on lõppakordiks keskuses avatud Kaija Kesa graafikanäitusele "Tiivasirutus." 18.00 Kontsert KuuKUU (Roland Suits (shakuhachi) ja Toivo Sõmer (aasia lauto, handi lüüra, kannel); Duo Kõrvits / Rubis (Joosep Kõrvits (tšello, elektroonika) ja Leho Rubis (india bambusflööt bansuri). Avatud kohvik.

By |06 sept. 2022|“Me teadvus kui liblikas – mütoloogiline mõtlemine Hiina ja Eesti kunstis.” kommenteerimine on välja lülitatud
Go to Top