Peipsiääre vald

Kalevipoja radadel Sibulateel ja Kultuuriteel

Hea on meenutada kirjanduse tunde ning Kalevipoja teemat ja leida loodusest üles olulised Kalevipoja eeposega seotud kohad. Marsruut on mõeldud iseseisvaks läbimiseks. Sobib hästi peredele, kus koolieas lapsed.  Kindlasti soovitame külastada Kalevipoja muuseumit, Kodavere pärimuskeskust ja Alatskivi lossi, mis igaüks ka omal moel Kalevipoja radu tutvustab.

By |18 mai 2021|Kalevipoja radadel Sibulateel ja Kultuuriteel kommenteerimine on välja lülitatud

Peipsimaa Valgusretked

Pala küla, Peipsiääre vald
14.11.2020

Peipsimaa Valgusretked pakub imekaunist valguse vaatemängu, mõnusat looduses olemist ja avastamist ning rutiinist välja tulemist pimedatel sügisõhtutel, mil Peipsimaa matkaradadel toimub 8 erinevat retke. Matkad sisaldavad toitlustust ja sooja teed, mida nauditakse peale retke läbimist küünaldega valgustatud lõkkekohas. Retke juhib giid, kes aitab mõista looduse salapära ning iga matkaline saab kasutada meeleoluloovat matkalaternat.  Vajalik on eelnev registreerimine, mida saad teha siin: https://forms.gle/Zp5zpKCc6yRdBasb7  Sooduspilet lastele vanuses 5-12 a. 

By |09 okt. 2020|Peipsimaa Valgusretked kommenteerimine on välja lülitatud

Kalevipoja jalgrattatuur Kodavere-Saare-Mustvee-Raja-Kodavere marsruudil

78 km pikkune tuur viib Sind tutvuma Kalevipoja teemapargiga, kus saab külastada nii muuseumit kui seiklusparki. Vanausuliste kultuuri tutvustavad Mustvee vanausuliste muuseum ning Samovaride püsinäitus Kasepääl. Kasepääl on muuseumitoas võimalik uurida Peipsi järve elustikku ja piirkonda tervikuna. Samuti jääb rajale 5 Mustvee kirikut ning 2 palvelat Raja tänavkülas. Avasta Peipsi piirkond Kalevipoja rattateedel jalgrattaga seigeldes!

By |15 juuni 2020|Kalevipoja jalgrattatuur Kodavere-Saare-Mustvee-Raja-Kodavere marsruudil kommenteerimine on välja lülitatud
Go to Top