Mustvee vald

Piilsi kool

Ott Puuraidi projekti järgi ehitatud hoone on enam kui 80-aastane. Kooli ja seltsi ajaloo infotahvel on praeguse hoone ees vana puust koolimaja asemel. Piirkonna hariduse ajalugu algab aastast 1765, mil köster Christian Masick alustas Piilsis hariduse andmist. Hoones saab ettetellimisel ringkäigu teha, kus tutvustatakse kooli ajalugu. Kooliaia platsil on puhkeala, kus on võimalik telkida või parkida haagissuvilaga. Samal platsilt algab ja lõpeb Piilsi jõe matkarada, mis on eriti kaunis kevadel metsalillede õitsemise aeg, kuid koolimaja esine orhideede peenar on täies ilus suvel.

By |20 veebr. 2023|Piilsi kool kommenteerimine on välja lülitatud

Uisuväljak Kalevipoja Kojas

Kalevipoja muuseumi kõrval olev korvpalliplats muutub talvel uisuväljaks, mida saab kasutada 24/7. Kui sul uiske endal pole, siis saab uiske muuseumist laenutada K-P kell 10-17:00. Meie väljakul uisutamine sõltub ilmast ja jääoludest, sel põhjusel oleks kõige parem ette helistada ja uurida jää olukorda. Uisuplatsi ääres põlevad tuled, mis valgustavad õdusalt ka õhtupimeduses.  Uisutamine võib olla ka üks osa sünnipäevast / peost. Ettetellimisel saab ka toitlustust korraldada ja rahvamaja või muuseumi ruume rentida. Lisaks saab talvel lume korral kelgutada ja tuubiga sõita.

By |17 veebr. 2023|Uisuväljak Kalevipoja Kojas kommenteerimine on välja lülitatud

Tuubirada Kalevipoja Kojas

Kalevipoja Kojas on üks ilmatuma suur kelgumägi, kus saab iga talv kelgutada. Aga nüüd on sellel mäel ka üks eraldi rada - tuubide jaoks. Meil on maailma parimad lumetuubid otse Kanadast. Neid on meil 10 ja laenutame neid tunnikaupa välja. Ülestulemise tõstukit meil pole, aga raja kõrvalt saab sammuda rõõmsalt mäkke tagasi. Väike füüsiline pingutus ja siis saab jälle laskuda. Sobilik alates 4-st eluaastast.  Peale tuubitamist on sul võimalus külastada Kalevipoja muuseumi, mänguõue või kui jaksu üle jääb, siis ka uisutada. Tule sõprade või perega, tore seiklus ja päev on garanteeritud!

By |17 veebr. 2023|Tuubirada Kalevipoja Kojas kommenteerimine on välja lülitatud

Giidiga laternamatk Kalevipoja Kojas

Umbes kilomeetrine retk koos giidi ja laternatega Kalevipoja Koja territooriumil. Käime koduloomajades ja mänguhoovis, läbime männimetsa ja seikluspargi. Joome lõkkel keedetud teed.  Sobib erinevas vanuses gruppidele - lasteaialapsed, kooligrupid, töökollektiivid, pered, sõpruskonnad jne. Ettetellimisel saab ka toitlustust korraldada ja rahvamaja või muuseumi ruume rentida. Laternamatk võib olla meie külastamise üks osa või eraldi põhjus tulemiseks.  Lisaks on võimalus meie juures külastada Kalevipoja muuseumi, talvel lume korral kelgutada, uisutada ja tuubiga sõita. 

By |17 veebr. 2023|Giidiga laternamatk Kalevipoja Kojas kommenteerimine on välja lülitatud

Kalevipoja Uisumaraton

Pihkva tänav, Mustvee linn, Mustvee vald
25.03.2023

Tähelepanu, algselt 25.02 toimuma pidanud Kalevipoja Uisumaraton lükatakse kehvade jääolude tõttu edasi 11.märtsile! Kalevipoja VIII Uisumaraton toimub endiselt Peipsi järve jääl. Võimalus valida mitme distantsi vahel. Ja kes uisutada ei soovi, saab distantsi läbida ka suuskadel, soomekelgul või kõndides, valik on sinu. Lisaks sellele on veel palju muid põnevaid tegevusi ning laat kohaliku hea ja paremaga. Tule veeda mõnus talvepäev Peipsil!

By |13 veebr. 2023|Kalevipoja Uisumaraton kommenteerimine on välja lülitatud

Kalevipoja Kala- ja Veefestival

Sõpruse tänav, Tiheda küla, Mustvee vald
12.08.2023

Laadal kaubeldakse parimate kohalike põllu- ja aiasaadustega. Peipsi sibulat, kurki ja kala jätkub kõigile külalistele. Kohal kuulsamad käsitöökaupmehed ja parimad meelelahutajad. Lastele batuudid ja muud pöörased atraktsioonid ning tegevused. Õhtu lõpetab meeleolukas rahvapidu Kasepää laululaval, otse Peipsi järve kaldal!

By |13 veebr. 2023|Kalevipoja Kala- ja Veefestival kommenteerimine on välja lülitatud

Kasepää Kala

Sõpruse tänav, Tiheda küla, Mustvee vald
04.03.2023

Start kell 9.00 Kohapeal registreerimine 8.00-9.00 Võistlus kestab neli tundi.(9.00-13.00) * Tuuraga jääaugu raiumine * Jääaugu puurimine * Laste kelguvõistlus * Täiskasvanute soomekelgu võistlus * Esinejad * Laat Peaauhind paadimootor! Kõigile osalejatele tasuta maitsev kalasupp!

By |13 veebr. 2023|Kasepää Kala kommenteerimine on välja lülitatud

Aastalõpu stiilipidu Mustvees

Tartu tänav, Mustvee linn, Mustvee vald
16.12.2022

Aastalõpu särav stiilipidu - Uskumatud 80-ndad! Ajastutruud laulud Raul Kivilt. Sütitavad tantsud mustlasansamblilt Al Sol. Õhtut juhib Arlet Palmiste.

By |17 nov. 2022|Aastalõpu stiilipidu Mustvees kommenteerimine on välja lülitatud

Jõululaat Mustvees

Tartu tänav, Mustvee linn, Mustvee vald
10.12.2022

* Laias valikus kingitusi jõuluvana kingikotti * Miniloomaaed-jänkud, kanad, pardid, lambad, eesel.... * Avatud on jõulukohvik * Muusikalist jõulumeeleolu loob kell 11.00 ans. "Mister Ai"

By |17 nov. 2022|Jõululaat Mustvees kommenteerimine on välja lülitatud

Liisi Koiksoni kontsert õhtusöök

Metsast taldrikule 2022 Avinurme Puiduaida selle aastane kontsert-õhtusöök on eriti eriline. Meil on rõõm, et seda õhtut tuleb kaunistama oma kauni häälega Liisi Koikson. Puiduaida hubane atmosfäär, meeldib muusika ja suus sulavad "metsa" toidud. Kohtume 11.11 Avinurme Puiduaidas. — MENÜÜ: Eelroog: metsaseenekorvike samblapadjal punavate kuremarjadega Pearoog: kuninglik põder, seltsiks kadakamarjad Dessert: Magus metsa poole üllatus — Külalistele avame uksed kell 18.30. Õhtusöögiga alustame kell 19.00. BRONEERIMINE/PILETID: PILET: 59.- 

By |02 nov. 2022|Liisi Koiksoni kontsert õhtusöök kommenteerimine on välja lülitatud
Go to Top