Seljakotireisija

Luua mõisa park

Luua mõisa park asub Jõgeva maakonnas Vooremaa maastikukaitsealal.  Luua mõisa peahoone koos kõrvalhoonete ja pargiga on muinsuskaitse all. Park on looduskaitse all aastast 1959. Pargi pindala on 19,7 hektarit. Park on väga liigirikas. Seal kasvab umbes 150 taksonit puid ja põõsaid, neist võõrliike umbes 110.  Pargis elavad kaitsealused nahkhiired: põhja-nahkhiir, veelendlane, suurkõrv, tõmmulendlane või habelendlane, tiigilendlane, pargi-nahkhiir, suurvidevlane, kääbus-nahkhiir ning kodukakk. Park on mõnus paik jalutamiseks nii suvel soojaga, kui kaunil lumisel talveilmal.

By |08 juuni 2020|Luua mõisa park kommenteerimine on välja lülitatud

Kirna matkarada

Kirna 6,8 km pikkune õpperada annab hea võimaluse tutvuda Pedja jõe luhtade ja lammimetsaga. Parema ülevaate saamiseks luhaniitudest ja jõest on Altmetsa talukohta rajatud vaatetorn. Raja kaugemas punktis aitab jõge ületada rippsild. Pedja jõe paremal kaldal asub suursugune Musutamm. Mitmel pool õpperajal on märgata ka metssigade ning kobraste tegevusjälgi. Rajal olles võib kuulda Kaitseliidu laskeharjutuste püssipauke sest lähedale jääb Kaitseliidu Õppekeskus. Luhtade ligipääsuteed ristuvad mitmes kohas õpperajaga, jälgi hoolikalt raja tähistust! Kirna matkaraja ääres on võimalik ka telkida!

By |08 juuni 2020|Kirna matkarada kommenteerimine on välja lülitatud

Ringkäik – Põltsamaa 19 silda

Põltsamaa on tuntud sildade, parkide, rooside ja veini poolest.  Väikelinnas on 19 silda, mis ületavad Põltsamaa jõge, ühendavad kaldaid jõesaartega või kulgevad üle vallikraavi. Üks erilisem neist on Kirikumäe ehk Parvei sild – iidsele sillakohale on 2006. a paigaldatud rippsild. Jõe ühelt kaldalt teisele viib 4 silda - vaid üks neist, Suur sild, on autoga ületatav.  2013. a renoveeriti Suure silla pais ja rajati kaasaegne kalapääs – seda on nimetatud ka Põltsamaa sajandi ehitiseks. Ringkäiku võib alustada mistahes sillalt ning läbida teekonda endale meelepärases järjekorras!

By |08 juuni 2020|Ringkäik – Põltsamaa 19 silda kommenteerimine on välja lülitatud

Luua metsanduslik õpperada

Metsanduslik õpperada algab Luua Metsanduskooli puukool-arboreetumi eest. Seal saate suurelt infotahvlilt tutvuda rajakaardiga ja tõmmata enda telefoni QR-koodi, mis hõlbustab raja läbimist. Kui te QR koodi ei soovi, siis kogu rada on tähistatud ka värvimärkide ja viitadega, jälgige neid. Luua metsanduslik õpperada on 5,2 km pikk  ja sellel on 22 infotahvlitega punkti, mis tutvustavad erinevaid metsakooslusi, taimi ja puid. Rajal on ka kohti, kus saab istuda, jalgu puhata või piknikut pidada. Riietus ja jalanõud valige vastavalt ilmale, sest märjal perioodil võib rajal olla vesisemaid kohti.

By |18 juuni 2020|Luua metsanduslik õpperada kommenteerimine on välja lülitatud

Põltsamaa Roosisaar

Põltsamaa on tuntud kui sildade, parkide, rooside ja veini linn. Põltsamaa kesklinnas paiknev saar kujundati 2001. a roosisaareks. Saarele on istutatud 2000 roosiistikut, ehitatud lehtla, rajatud kõnniteed. 2021. a lisati amfiteater, istumisalad, mänguala, muusikapark ning valgustatud purskkaev. Enne II maailmasõda oli saar linna keskuseks, seal paiknes hulganisti ettevõtteid ning saart nimetati Kaubasaareks. Roosisaarelt avaneb suurepärane vaade Põltsamaa jõele ja kalapääsule. Samuti on see meelepärane paik fotograafidele. Põltsamaal olles tasub kindlasti külastada ka Põltsamaa Roosiaeda.

By |08 juuni 2020|Põltsamaa Roosisaar kommenteerimine on välja lülitatud

Saare järve õpperada

3,5 km pikkusele, huvipunktides erinevaid metsakooslusi tutvustavale rajale võib suunduda nii raja alguses asuvast parklast kui Sihi ja Papi lõkkekohtadest. Rada kulgeb mööda metsasiseseid pinnaseteid, sihte, laudteid ja jalgradu vaheldusrikkal maastikul. Rada möödub Manteuffelite perekonna matmispaigast ja kompleksseirejaamast. Telkimisvõimalus ja kattega lõkkekoht on olemas Sihi ja Papi lõkkekohas. Sobib igas eas külastajale huvitavaks ja harivaks jalutuskäiguks.

By |08 juuni 2020|Saare järve õpperada kommenteerimine on välja lülitatud

Kaiu Puhkemajad

Kaiu puhkemajad asuvad imelise männimetsa all kolme jõgedega ühendatud Kaiu järve kaldal Jõgevamaal, Mustvee vallas,  Tartust 35 km Narva poole. Pakume paadilaenutust, kalapüüki, sauna järve kaldal ja kämpingmaju puhkamiseks, peomaja, pingid, lauad, grillimiskohad õues.  Puhkekoht sobib  kalastamiseks, suve veetmiseks üksi või perega, suvepäevade või muude ürituste korraldamiseks. Asume suure matka - ja jalgrattaraja ääres. Suured seene ja marjametsad ning soe, madal, puhas järvevesi ja  liivarand.

By |08 juuni 2020|Kaiu Puhkemajad kommenteerimine on välja lülitatud

Laidi Aed Mustvees

1480 m2 suuruse Laidi aia märksõnadeks on maakivid ja okaspuud. Okaspuid on aias üle saja, millest üle 50 erineva sordi on elupuud. Maakive armastav pere on loonud erinevaid põnevaid aiakujunduselemente-kivikorvid, teerajad, postid... Aias on sillakesed, veesilmad, kiik, tuuleveski... Kevadel rõõmustavad värviküllased tulbisordid ja rododendronid, suvel ilutsevad perenaise lemmikud- erinevad begooniad. Üheaastaseid suvelilli aias peaaegu ei ole, on püsikutepeenrad ja amplid. Aias on mängunurk, kus lapsed saavad end mõnusasti tunda. Perenaine teeb huvilistele meeleolukaid aiatutvustusi.

By |08 juuni 2020|Laidi Aed Mustvees kommenteerimine on välja lülitatud

Kohvik “Õige Koht”

Kohvik Õige Koht asub Peipsi järve ääres Tartu-Narva maanteel Mustvee vallas. Pakume hubases kohvikus  Peipsi kalast  ja Eesti  toorainest valmistatuid toite. Suvel võimalus nautida toitu hubasel terrassil vaatega Peipsi järvele. Kohvikus  pakub vastavalt võimalusele  muusikalist elamust majaperemees. Ettetellimisel võimalus  pidada  tähtpäevi: sünnipäevi ja gruppide toitlustamist.

By |08 juuni 2020|Kohvik “Õige Koht” kommenteerimine on välja lülitatud

Mustvee Linna päevad

Tartu tänav, Mustvee linn, Mustvee vald
08.07.2022

8.juuli Promenaadikontsert Esinevad Nele-Liis Vaiksoo, Lauri Liiv ja Olav Ehala. 9.juuli Suur Suvelaat Laadalaval ansambel "Zorbas". Õhtusel kontserdil: Anne Veski, Shanon, Kurjad plaanid ja Öö Disco.

By |15 juuni 2020|Mustvee Linna päevad kommenteerimine on välja lülitatud
Go to Top