Mandri Eesti keskpunkt
Mandri-Eesti keskpunkt asub Kalme külas, Adaverest kilomeetri jagu Tartu poole Tallinn-Tartu maantee ääres. Maanteest ida poole jääb väike mägi puudesalu ja ohvrikiviga ning sinna on rajatud ka sammas tähistamaks Mandri-Eesti keskpunkti. Mandri Eesti keskpunkt esindab ühte Lõuna-Eesti 21st avastamisväärt paigast, mis on tähistatud National Geographicu kollase aknaga.
Laiuse mägi
Laiuse voor (ka Laiuse mägi) on Vooremaa maastikurajooni kõrgeim voor.Laiuse voor asub Vooremaa voorestiku põhjaosas, umbes 6 kilomeetri kaugusel Jõgeva linnast. Voore kõrgus merepinnast on 145,4 m. Laiuse voorel paikneb Vilina küla koos muistse Vilina linnamäega. Voore tipus asub Laiuse Siniallikas, mis rahvapärimuses on tuntud oma tervistava toime poolest. Voorelt avaneb kaunis vaade ümbruskonnale. Põhjas on näha Pandivere kõrgustik oma kõrgemate tippude, Emumäe ja Kellavere mäega. Suviti korraldatakse siin imelisi "Kaunid taevalae kontserte". Siin on mõnus pidada pikniku ning nautida vaadet!
Aruküla mäe puhkeala
Aruküla mäelt Kaareperes leiate mõnusa puhkeala, mis on mõeldud nii perele, sõpruskonnale, kui ka suuremale seltskonnale. Puhkealale on rajatud mänguväljak koos kiikede ja liumäega, mis on eriti meeltmööda noorematele lastele. Jalgu saab puhata mõnusal varjualusel, pinkidel või enda kaasa võetud piknikutekil. Kohapeal on olemas ka grillimisvõimalus. Spordihuvilistel on võimalus mängida discgolfi, võite kasutada enda kettaid või need laenutada. Puhkealalt leiab ka Struve meridiaanikaare tähise. Vaade mäelt Vooremaale on hunnitu ja kel telkimishuvi, siis ruumi jagub selleks küllaga.
Ohvriallikas “Laiuse siniallikas”
Laiuse voorel asub müstiline siniallikas. Allikas leidis kasutamist ohvriallikana II aastatuhandel, mida muistsed eestlased pidasid pühaks paigaks. Rahvas uskus, et allikas annab jõudu, vihma ja põuda, põhjustab viljaikaldust või kindlustab korraliku saagi. Allika vesi pidi ravima silmi ja veel mitmeid teisi tõbesid. Sellepärast austas rahvas oma allikat ja tõi sellel ohvreid. Allikani on rajatud kena laudtee ja istumiskoht, kus saab imetleda allikat ja mõlgutada ilusaid mõtteid. Miks mitte ka pesta nägu allikaveega, et silmanägemine oleks korras ja jume klaar.
Pikkjärve rannaga puhkeala
Jõgevamaalt Pikkjärvelt leiate mõnusa puhkeala koos rannaga, mis on mõeldud nii perele, sõpruskonnale, kui ka suuremale seltskonnale. Puhkealale on rajatud mänguväljak koos kiikede ja liumäega ning vahva piraatlaev, mis on eriti meeltmööda lastele. Jalgu saab puhata mõnusal varjualusel, pinkidel või rannaliival. Kuumal suvepäeval on mõnus purdelt kasta ennast jahutavasse järve. Tule veeda mõnus suvepäev Pikkjärvel!
Palamuse puhkeala
Palamuselt leiate Amme jõe kaldalt mõnusa puhkeala, mis on mõeldud nii perele, sõpruskonnale, kui ka suuremale seltskonnale. Puhkealale on rajatud mänguväljak koos kiikede ja liumäega ning vahva piraatlaev, mis on eriti meeltmööda lastele. Jalgu saab puhata mõnusal varjualusel, pinkidel või Amme jõe äärsel purdel. Puhkeala lähedusse jäävad Palamuse O.Lutsu Kihelkonnakoolimuuseum, apteek, kirik, park, Lible kuju ja muud põnevat.
Kalevipoja mõõk Kääpa jões
Eesti rahvuseepose kangelase Kalevipoja mõõk lebab Kääpa jões Kääpa silla lähedal. Mõõgast räägitakse nii legendides kui ka eeposes. Rahvaeepose järgi lasi Kalevipoeg soome sepal endale mõõga valmistada, millele aga sepp pani peale needuse kättemaksuks oma tapetud poja eest. Peipsi soolasorts varastas mõõga Kalevipojalt ning pillas selle Kääpa jõkke. Kalevipoeg tahtis karistada sortsi ja needis omakorda mõõga. Aga eksis sõnaga. Nii juhtuski, et kui Kalevipoeg sattus kord Kääpa jõe kaldale ja astus vette, kus lamas tema mõõk, lõikas mõõk hoopis temal jalad kuni põlvini alt ning Kalevipoeg suri.