Vaatetorn

Räätsamatkad Männikjärve rabas

Raba on üks parimaid kohti, kus võtta elutempo korraks maha ning lõõgastuda. Matkapesa lemmik raba on Männikjärve raba Endla looduskaitsealal. Üks esinduslikumaid rabamaastikke Eestimaal.  Matkapesa kutsub kõiki loodushuvilisi räätsamatkale- raba matkad toimuvad räätsadel sügisest talveni! Kevad-suvisel perioodil pakume matku mööda raba laudteid. Matkajuht annab ülevaate raba olemusest ning sellest, kes seal elavad ja toimetavad. Mõnus loodusretk lõppeb kosutava matkaeinega. Olete rõõmsalt oodatud!

By |01 veebr. 2021|Räätsamatkad Männikjärve rabas kommenteerimine on välja lülitatud

Endla järve matkarada

Endla järve matkarada algab Kärde külas asuva infotahvli juures ja lõpeb Toomal, Endla Looduskaitseala keskuse juures. Raja läbimiseks kulub keskmiselt 3-4 tundi. Rada kattub enne Toomale jõudmist Männikjärve raba õpperajaga. Rajal liigutakse läbi metsa ja soos laudteedel, seega on maastikuvaheldus mitmekesine ja huvitav. Suurvee ajal võib jääda rada osaliselt vee alla ning metsa all päris porine. Seega valige aastaajale sobivad jalatsid. Rajal liigutakse jalgsi ja rada on tähistatud puudel asetsevate kollaste värvimärkidega. Matkarajal on mitmeid infotahvleid tutvustamaks puid ja taimi.

By |16 märts 2022|Endla järve matkarada kommenteerimine on välja lülitatud

Endla Looduskaitseala ning keskus Toomal

Kaitseala, mille pindala on 10161 ha, moodustati Eesti kesk- ja idaosale iseloomulike soode ja soosaarte ning Pandivere kõrgustiku lõunanõlva karstiallikate säilitamiseks. Looduskaitseala keskus asub Tooma külas Jõgevamaal. Endla looduskaitsealal asuvad ka tähistatud matkarajad, mis annavad külastajale võimaluse tutvuda metsakooslustega, puisniidu ja soodega, vaadelda linde ja õppida tundma taimi. Rajad osaliselt kattuvad. Endla järve matkarada – 8km.Männikjärve matkarada 2,2km.Männikjärve raba õpperada – 7,3km.Laudteele jääb vaateplatvorm, kust saab nautida vaadet, päikesetõusu või -loojangut!

By |08 juuni 2020|Endla Looduskaitseala ning keskus Toomal kommenteerimine on välja lülitatud

Personaalne räätsamatk Endla looduskaitsealal

Maaliline Männikjärve raba peidab endas kõige klassikalisemat Eesti raba maastikupilti ning pakub seega kõike, mida ühel rabal pakkuda on. Astume räätsadel rohkete laugaste vahel, mis pakuvad häid võimalusi karastavaks supluseks, tutvume mitmekesise elustikuga, arutleme rabamaastiku tekke, oleviku ja tuleviku üle. Sõltuvalt hooajast otsime rabapuhmaste vahelt murakaid ja jõhvikaid. Ronime ka raba keskel asuva vaatetorni otsa, kust avaneb imeline vaade kogu Männikjärve rabale. Soovi korral matkame jalgsi ka kaugemale Endla järveni.  NB! Transport algusega Tartust ja matka juhendamine hinna sees.

By |08 juuni 2020|Personaalne räätsamatk Endla looduskaitsealal kommenteerimine on välja lülitatud

Männikjärve raba õpperada

Männikjärve raba õpperada asub Endla looduskaitsealal, Jõgevamaal. Rada algab ja lõppeb Toomal ning pikkus on 7,3 km. Rajal liigutakse jalgsi ning rada on looduses tähistatud puudel asetsevate siniste märkidega. Aega raja läbimiseks kulub keskmiselt 2 h.  Õpperajale ehitatud 7 meetri kõrgusest vaatetornist paistab kogu Männikjärve raba. Hea teada: - Veerohkel perioodil võivad olla osad rajalõigud läbimatud. - Männikjärvel viibimiseks, rohkem kui 20 osalejaga rahvaürituste korraldamiseks ning maastikusõidukiga sõitmiseks tuleb luba saada kaitseala valitsejalt – Keskkonnaametilt.

By |08 juuni 2020|Männikjärve raba õpperada kommenteerimine on välja lülitatud

Kirna matkarada

Kirna 6,8 km pikkune õpperada annab hea võimaluse tutvuda Pedja jõe luhtade ja lammimetsaga. Parema ülevaate saamiseks luhaniitudest ja jõest on Altmetsa talukohta rajatud vaatetorn. Raja kaugemas punktis aitab jõge ületada rippsild. Pedja jõe paremal kaldal asub suursugune Musutamm. Mitmel pool õpperajal on märgata ka metssigade ning kobraste tegevusjälgi. Rajal olles võib kuulda Kaitseliidu laskeharjutuste püssipauke sest lähedale jääb Kaitseliidu Õppekeskus. Luhtade ligipääsuteed ristuvad mitmes kohas õpperajaga, jälgi hoolikalt raja tähistust! Kirna matkaraja ääres on võimalik ka telkida!

By |08 juuni 2020|Kirna matkarada kommenteerimine on välja lülitatud

Räätsadega Endla rappa

Tule naudi puhast loodust ja värsket õhku Endla rabas. Meie matkajuht viib sind räätsadega rabamaastikule laudteest kaugemale. Vaatleme vastavalt aastaajale raba ja loodust, räägime lugusid ja legende. Kuulame linnuhääli ja jälgime loomade tegemisi. Rabamatk on parim viis aja mahavõtmiseks, tehes seda kas koos pere, sõpruskonna või hoopiski kollektiiviga.

By |10 juuni 2020|Räätsadega Endla rappa kommenteerimine on välja lülitatud

Talvine räätsaretk Männikjärve rabas

Talvine räätsaretk viib osalejad avastama räätsadel Männikjärve raba Endla Looduskaitsealal. Retke eesmärk on üles otsida talverüüsse mattunud laukad ning uudistada Männikjärve ning Endla järve. Retke keskel teeme peatuse järve ääres - räägime matkajuttu lõkke ääres, joome teed ning valmistame lõkkel pannkooke! ParimatEST parimad Elamused! MTÜ Elamusretked pakub lisaks traditsioonilistele igakuisetele Elamusretkedele võimaluse oma sõpruskonnale tellida elamusi täis retki üle kogu Eesti! Kus iganes te ka ei asu - me aitame teil kõik elamused üles leida! 

By |11 dets. 2020|Talvine räätsaretk Männikjärve rabas kommenteerimine on välja lülitatud
Go to Top