Vanausulisi tutvustav giidituur Peipsimaa Muuseumis
Peipsimaa muuseumis giidiga jalutades saate teada, kuidas ja milleks kasutatakse vanausuliste kultuuris erinevaid esemeid - pearätikut, alustassi jne. Mis vahe on erinevatel samovaridel ja kuidas nendega head teed keeta. Millised on vanausuliste köögikultuuri eripärad ja traditsioonilised toidud. Räägime ka maailmakuulsast siitsamast külast pärit ikoonimaalija Pimen Sofronovist ja tema tegemistest. Giidituuri hinnale lisandub iga külastaja muuseumipilet! Lisaks on teil võimalus meie juures teha läbi Ivan Tšai teejoomise rituaal. Kaasa saab osta kohalike elanike toodangut.
Avasta Jõgeva linn omal käel
Jõgeva linn ootab avastamist! Kas sa teadsid, et just siin linnas mõõdeti 1940 a. Eesti külmarekord, milleks oli -43,5 C? Et siin linnas on sündinud luuletaja Betti Alver ja helilooja Alo Mattiisen, kes kirjutas viisid Eesti rahva poolt armastatud lauludele "Eestlane olen ja eestlaseks jään", "Ei ole üksi ükski maa" ? Et siin asub Jõgewa Militaarmuuseum, kes kutsub ennast "Pommiauguks"? See on ideaalne koht kõigile meestele ja poistele, sest suur muuseumihoone on täis sõjatehnikat ja muid huvitavat leide maapõuest. Ja siin toimuvad Eesti Naiste Tantsupeod! Jälgi muuseumite lahtiolekute aegu.
Sadala Rahvamaja ja Kõlakoja giidituur – Sadala külade hariduselu ja kultuuriloo hetked
Giidituur - Sadala külade koolide, hariduselu ja kultuuriloo hetked. Jalutuskäik giidiga 1930. aastatel ehitatud Sadala Rahvamajas ja rahvamaja kõrval asuval Kõlakoja platsil ja tulealtariga Lipuväljakul. Platsile on rajatud kultuuripark väega maakividest, milledele on talletatud piirkonna hariduselu ja kultuurilooajaloo killukesi. Soovime, et meie külastajad saaksid vanadest aegadest eheda elamuse ja uusi teadmisi Sadalast. Kui tahaksite rohkem teada sellest, kuidas kunagi Sadala külades toimusid hariduselu ja kultuurilugu, siis on tuur just teile loodud!
Kasepää Tänavküla
Piki Peipsi rannikut Jõgevamaal kulgevad Kasepää, Tiheda, Kükita ja Raja külad, mis moodustavad kokku 7km. pikkuse tänavküla. Siin saavad kokku ajaloolised õigeusu traditsioonid, omalaadne elustiil, lõputud sibulapeenrad, kilehooned, teine keeleruum jne. Aiaväravatel ripuvad sibulapärjad, väikestel lettidel suitsukala, suvel ka kõikvõimalikud aiasaadused. Tuuril saab ülevaate vanausuliste eluolust ja traditsioonidest, külastades Peipsimaa muuseumi ja Rajaküla vanausuliste palvemaja kellatorniga. Peipsi järve elu tuba annab ülevaate järvest. Tuuri võib alustada Omedu silla juurest, või Mustveest.
Palamuse O.Lutsu Kihelkonnakoolimuuseumi programm „Vana-aja koolitund”
Programmis antakse külastajatele ülevaade kooliskäimisest kirjanik Oskar Lutsu kooliajal. Külastajad viiakse tagasi samasse kooliaega ning programmi käigus toimub rehkendamis- lugemis ning laulmisetund, kus õpitakse arvutama vanal arvelaual, loetakse vanas kirjastiilis ning laulmist saadetakse vanal harmooniumil. Iga programmi läbinu kirjutab endale mälestuseks sule ja tindiga tunnistuse. Programme viime läbi ettetellimisel gruppidele suurusega alates kümnest osalejast.Programmi hind on ühe osaleja kohta ning sisaldab programmi ja selleks vajalikke materjale, kuid ei sisalda muuseumi külastust.
Giidiga laternamatk Kalevipoja Kojas
Umbes kilomeetrine retk koos giidi ja laternatega Kalevipoja Koja territooriumil. Käime koduloomajades ja mänguhoovis, läbime männimetsa ja seikluspargi. Joome lõkkel keedetud teed. Sobib erinevas vanuses gruppidele - lasteaialapsed, kooligrupid, töökollektiivid, pered, sõpruskonnad jne. Ettetellimisel saab ka toitlustust korraldada ja rahvamaja või muuseumi ruume rentida. Laternamatk võib olla meie külastamise üks osa või eraldi põhjus tulemiseks. Lisaks on võimalus meie juures külastada Kalevipoja muuseumi, talvel lume korral kelgutada, uisutada ja tuubiga sõita.