Puurmani alevik

Urmas Sisaski vokaaltsükkel Ganymedes. Teose esitavad Karmen Puis (metsosopran) ja Piia Paemurru (klaver).

Tartu mnt 1, Puurmani alevik, Põltsamaa vald
28.11.2023

Kontsert Urmas Sisaski vokaaltsükkel „Ganymedes“. Teose esitavad Karmen Puis (metsosopran) ja Piia Paemurru (klaver). 9-st armastuslaulust koosnev tsükkel põhineb Marie Underi tekstidel ning on valminud 1995. aastal. Nii nagu paljud teisedki Sisaski teosed, on ka see kosmilisele armastusele pühendatud tsükkel ainest saanud tähistaevast. Ganymedes on Jupiteri suurim ja heledaim kaaslane ning teda võib pidada armastuse sümboliks nagu kõiki taevakehasid, mis või kes aastamiljardeid teineteisega seotud on. Toetavad: Eesti Kultuurkapital, Põltsamaa Kultuurikeskus, Uus Kontsert OÜ

By |07 nov. 2023|Urmas Sisaski vokaaltsükkel Ganymedes. Teose esitavad Karmen Puis (metsosopran) ja Piia Paemurru (klaver). kommenteerimine on välja lülitatud

Kadri Voorand In Duo with Mihkel Mälgand

Tartu mnt 1, Puurmani alevik, Põltsamaa vald
26.03.2023

26.03 kell 17.00- 18.15 Puurmani lossis KADRI VOORAND in Duo with MIHKEL MÄLGAND Piletid saadaval piletilevis ja tund enne algust kohapeal. Täispilet 20.- Sooduspilet 15.- (õpilane, üliõpilane, pensionär) Avatud kohvik  Kadri Voorand on armastatud Eesti vokalist ja helilooja, kelle kirglik esitus on pälvinud palju heakskiitu nii kodu- kui ka välismaal. Lisaks ERR’i Aasta Muusik 2020 tiitlile on Voorand pälvinud Presidendi Noore Kultuuritegija Preemia 2019 ning aastal 2017 pärjati ta Eesti Muusikaauhindadel Aasta Naisartisti tiitliga. Tema hiljutine album “In Duo with Mihkel Mälgand”, mille avaldas mainekas Saksa plaadifirma ACT valiti Eesti Muusikaauhindadel Aasta Jazzalbumiks 2020. Mihkel Mälgand on üks muusikaliselt aktiivsemaid [...]

By |24 jaan. 2023|Kadri Voorand In Duo with Mihkel Mälgand kommenteerimine on välja lülitatud

Puurmani mõisa park

Puurmani lossi ümbritsev tiikide süsteemi ja sildadega mõisapark on pärit 18.–20. sajandist. Esiosa on Prantsuse stiilis (korrapärane) ja pargi tagaosa Inglise stiilis (vabavormiline). Parki ümbritseb punastest tellistest laotud kivimüür. Pargi lõunapoolsel jõekaldal paiknes paadisadam. Lossi taga asub hobuserauakujuline tiik, mille keskel asub saar. Park on väga liigirohke ja pargiteid piiravad puudealleed. Pargis on mõnus jalutada igal aastaajal ja nautida looduse ilu!

By |17 märts 2022|Puurmani mõisa park kommenteerimine on välja lülitatud

Kuperjanovi retk

Tartu maantee, Puurmani alevik, Põltsamaa vald
25.03.2023

Retk Puurmani mõisa hoovist Tabiverre on pühendatud 1919. aastal 11.-13. jaanuarini toimunud Julius Kuperjanovi partisanisalga rännaku mälestusele. Oleme tellinud ilusa talveilma, et läbida 27 km pikkune retk jalgsi või suuskadel. Vahepeal saab kontrollpunktides ülesandeid lahendada ja sooja teed juua. PS! Ole keskkonnaga sõber ja võta kaasa oma tass! Isiklikud sõiduvahendid saab parkida Tabiverre, kust hommikul sõidutatakse kõik soovijad Puurmanisse. Pärast retke transporti Tabiverest tagasi Puurmanisse korraldatud ei ole! Registreeru SIIN!  

By |04 veebr. 2022|Kuperjanovi retk kommenteerimine on välja lülitatud

Praegu pole aeg armastamiseks

Tartu mnt 1, Puurmani alevik, Põltsamaa vald
24.07.2021

Mida teha, kui ettekuulutaja, kes pole veel kunagi eksinud, on teatanud, et sinu naise juurde tuleb täna öösel mees? Aga sinul on nagu kiuste vaja sõtta minna! Vägagi keeruline olukord. Lavastaja: Damir Salimsjanov (Udmurtia) Kunstnik: Ervin Õunapuu Muusikaline kujundaja: Ardo Ran Varres Valguskunstnik: Priidu Adlas Etenduse juht: Tuuli Raadik Näitlejad: Kristo Viiding, Mari Liis Lill või Ingrid Margus, Martin Kõiv, Ott Kartau (kõik vabakutselised) Harriet Toompere (Draamateater), Tõnn Lamp (Tallinna Linnateater) Lavastus nomineeriti 2018. aasta Eesti teatriauhindadele parima lavastuse, parima meespeaosatäitja ja parima naispeaosatäitja kategoorias, Harriet Toompere sai parima naiskõrvalosatäitja laureaadiks. 

By |02 märts 2021|Praegu pole aeg armastamiseks kommenteerimine on välja lülitatud

Võidupüha sündmused Puurmanis

Tallinna maantee, Puurmani alevik, Põltsamaa vald
23.06.2020

11.00 - mälestusminutid Kursi Vabadussõja ausamba juures 12.00 - kalmistupüha Kursi kalmistul 16.00 - jalgpallimatš Poissmehed vs. Naisemehed Puurmani staadionil

By |15 juuni 2020|Võidupüha sündmused Puurmanis kommenteerimine on välja lülitatud

Puurmani mõis

Suurejooneline neo-renessanss stiilis valge peahoonega mõisaansambel ehitati G. J. von Manteuffeli ajal 1881. aastal. 1918. a moodustas Julius Kuperjanov Puurmani lossis partisanide pataljoni. Puurmani lossi ja tema ajalooga saab tutvuda suvistel külastuspäevadel projekti "Unustatud mõisad" raames. Muul ajal ekskursioonid härrastemajas ja mõisapargis ettetellimisel. Mõisas liigume ringi erinevatel korrustel, kus näeme nii krahvinna buduaari, torni viivat salaust, krahvi kabinetti ja varakambrit. Eritellimusel ööekskursioonid ja toitlustus. Hea teada: Praegu tegutseb lossis Puurmani Mõisakool.

By |08 juuni 2020|Puurmani mõis kommenteerimine on välja lülitatud

Puurmani külalistemaja

Külalistemaja asub Puurmani alevikus, vanas suurejoonelise Puurmani mõisa abihoones. Majutuseks pakume Sulle 2- ja 4-kohalisi tube, mis kõik on väljast eraldi sissekäiguga. Samuti pakume võimalust pidada sünnipäeva, koosviibimist või seminarivõimalust 40-le inimesele. Tule veeda mõnus puhkus maal, kaugemal linnakärast, nautides Puurmani lossi ning selle pargi hunnituid vaateid ja radu.

By |08 juuni 2020|Puurmani külalistemaja kommenteerimine on välja lülitatud

Puurmani mõisa konverentsiruumid

Puurmani mõisa härrastemaja on hea koht koosolekute, seminaride või õppepäevade pidamiseks. Ruume on valida mitmeid ja mahutame ära kuni 100 inimese seminari/konverentsi. Saame paigutada kas teatristiilis või laua taga istumisega. Ruume on võimalik rentida ka sünnipäevadeks, pulmadeks, peielaudadeks jm sündmusteks. Ettetellimisel toitlustus ja giidiga ekskursioonid.

By |08 juuni 2020|Puurmani mõisa konverentsiruumid kommenteerimine on välja lülitatud
Go to Top