Luua küla

Kultuurilooline retk Luua mõisa metspargis

Luua küla, Jõgeva vald
16.09.2023

Luua mõisa ajalooline park on imbunud läbi kultuurist ja metsast. Park, mis oli 19. sajandil kavandatud vana prantsuse pargi eeskujul, ei saanud küll toona päris valmis, kuid on üks uhkemaid mõisaparke Eestis. Parki on läbi aegade  rikastatud Siberi ja Põhja-Ameerika puuliikidega ning kus saab näha koolutatud puudega gooti alleed.

By |14 sept. 2023|Kultuurilooline retk Luua mõisa metspargis kommenteerimine on välja lülitatud

Vähipüük kalagiid Jarko Jaadlaga

Jõevähk on puhta vee ja looduse indikaator, samuti üks hõrk ning hinnatud loodusand. Tule proovi see imeline loodusand ise kinni püüda ja sellest midagi imelist valmistada. Meie poolt on olemas kõik, mis vähkide püügiks ja keetmiseks vajalik (vähimõrrad, söödad, suur pada, till, sool ning gaasipliit). Püügiload tehakse kohapeal. Teie peate kaasa võtma vaid mobiiltelefoni, ID-kaardi ja ilmastikule vastava riietuse. Jõevähi püüki soovitame peredele või sõprusringkondadele. PS! Püügiretked toimuvad augustikuus ning Jõgeva ja Järva maakonnas.

By |28 märts 2023|Vähipüük kalagiid Jarko Jaadlaga kommenteerimine on välja lülitatud

Luua metsanduslik õpperada

Metsanduslik õpperada algab Luua Metsanduskooli puukool-arboreetumi eest. Seal saate suurelt infotahvlilt tutvuda rajakaardiga ja tõmmata enda telefoni QR-koodi, mis hõlbustab raja läbimist. Kui te QR koodi ei soovi, siis kogu rada on tähistatud ka värvimärkide ja viitadega, jälgige neid. Luua metsanduslik õpperada on 5,2 km pikk  ja sellel on 22 infotahvlitega punkti, mis tutvustavad erinevaid metsakooslusi, taimi ja puid. Rajal on ka kohti, kus saab istuda, jalgu puhata või piknikut pidada. Riietus ja jalanõud valige vastavalt ilmale, sest märjal perioodil võib rajal olla vesisemaid kohti.

By |18 juuni 2020|Luua metsanduslik õpperada kommenteerimine on välja lülitatud

Seminari- ja konverentsiruumid Luua mõisas

Luua mõisa erineva suurusega ruume saab kasutada suvekoolide, laagrite, koosolekute, seminaride, vastuvõttude ja kultuurisündmuste läbiviimiseks. Mõisa nõupidamiste ruum mahutab kuni 10 inimest, mõisa saal kuni 40 inimest, hubane kaminaruum või teetuba kuni 6 inimest. Samuti on külastajale avatud Luua mõisa muuseumitoad, mida koosolekute vahepeal uudistada. Peale suurt mõttetööd saate lõõgastuda Luua mõisa pargis ning arboreetumis ringi jalutades.

By |18 juuni 2020|Seminari- ja konverentsiruumid Luua mõisas kommenteerimine on välja lülitatud

Luua Metsanduskooli puukool – arboreetum

Arboreetumis ehk puittaimede kollektsioonis on kaks peamist osakonda: taimegeograafiline kollektsioon on jagatud erinevate maailma piirkondade järgi viieks osaks ning kujundatud vabakujulise maastikupargina, sortide ja vormide kollektsioon aga regulaarse iluaiana. Suvisele puhkajale on olemas telkimisplats eesaias koos lõkkekoha ja laudade-pinkidega.  Puukoolist on võimalik kaasa osta erinevaid taimi.

By |08 juuni 2020|Luua Metsanduskooli puukool – arboreetum kommenteerimine on välja lülitatud

Luua mõisa muusemitoad

Kaunis Luua mõisas on avatud Luua Metsanduskooli muuseumitoad, kus kajastuvad nii metsanduskooli kui ka mõisa ajalugu. Nii mitugi mõisa tuba on algupäraselt kenasti taastatud ning külastajatele avatud. Muusemi tubades näeb omaaegse Luua mõisa ilu, saab teada pargi ning paikkonna ajaloost, tutvuda autasude ja vanade kooli dokumentidega.  

By |08 juuni 2020|Luua mõisa muusemitoad kommenteerimine on välja lülitatud

Kalapüük kalagiid ja kalakokk Jarko Jaadlaga

Olgu vesi või jää, meiega on ikka hää 😉 Korraldame kalaretki nii kaldalt, paadist, kui jäält.   Peamiste kalastuskohtadena pakume Emajõge ja Kuremaa järve, kuid õnneks on Eesti väike ning suurte saakide nimel sõidame hea meelega kasvõi Vormsile. Lisaks motokoera- või paadimatkale, mis kuulub kalaretke sisse, ootab teid soovi korral täislahendus ka toitlustuse, sauna ja majutuse näol.  Kui soovite toredat elamust kinkida või kedagi erilist premeerida, siis selleks on välja mõeldud täiesti personaalsed kalapüügiretked. Kõik oskavad kala püüda, tuleb ainult õige õng võtta!  

By |08 juuni 2020|Kalapüük kalagiid ja kalakokk Jarko Jaadlaga kommenteerimine on välja lülitatud

Luua mõisa park

Luua mõisa park asub Jõgeva maakonnas Vooremaa maastikukaitsealal.  Luua mõisa peahoone koos kõrvalhoonete ja pargiga on muinsuskaitse all. Park on looduskaitse all aastast 1959. Pargi pindala on 19,7 hektarit. Park on väga liigirikas. Seal kasvab umbes 150 taksonit puid ja põõsaid, neist võõrliike umbes 110.  Pargis elavad kaitsealused nahkhiired: põhja-nahkhiir, veelendlane, suurkõrv, tõmmulendlane või habelendlane, tiigilendlane, pargi-nahkhiir, suurvidevlane, kääbus-nahkhiir ning kodukakk. Park on mõnus paik jalutamiseks nii suvel soojaga, kui kaunil lumisel talveilmal.

By |08 juuni 2020|Luua mõisa park kommenteerimine on välja lülitatud

Luua Metsanduskooli hostel

Luua Metsanduskooli hostel pakub külalistele kahe- ja kolmetoalisi kortereid koos avatud köögiga. Majas on kasutamiseks veel puhkeruum, jõusaal ja saun.  Hea teada: hostel ootab ööbijaid nädalavahetustel ja koolivaheaegadel ning muul ajal vabade kohtade olemasolul.

By |08 juuni 2020|Luua Metsanduskooli hostel kommenteerimine on välja lülitatud
Go to Top