Muinastulede öö 29 august muudab 200 aasta vanuse Torma mõisakompleksi Jõgevamaal Eesti suurimaks ÖÖBazaariks (öölaadaks). Lõkked, tõrvikud ja valgusmängud äratavad taas ellu mõisakompleksi juustu-, õllevabriku, saekaatri, moonakatemaja, ringtalli ja härjatalli. Neis hoonetes on aastasadu valminud kohalik hinnatud toodang ning tulede salapärases valguses muutuvad need hooned taas Eesti tootjate ja toitlustajate müügiplatsideks.

Müstiline muinastulede öö valgustus annab kauplejatele enneolematu võimaluse näidata toodangut nii nagu seda tavaliselt ei ole võimalik teha. Öölaadale on planeeritud osalema ligi 100 müüjat ja tuhandeid kliente. Oodatud on Eesti toodang, kuid toitlustusaladele annavad värvi ka teiste riikide esindajad. Kohal on näiteks Gruusia koduköök, mis valmistab toitu elaval tulel jpt. Söögialad on nii välialadel kui ka mõisakompleksi hiigelsuures härjatallis, mis muutub selleks ööks ka Eesti suurimaks siseruumi siselaada alaks. Eraldi on avatud veini- ja õlletelk.

Ööbazaar on pereüritus. Lõkked, tõrvikud, valgusshow, ilutulestik, öötantsijad ja mõõgavõitlus jätavad sellest ööst unustamatu mälestuse. Võimalus on nautida öist loodust viisil, mida tavaliselt ei tehta – Hirm.ee ja Lahing.ee korraldavad matkaradadel öise seiklusmängu. Kui jaksu jagub, saavad muinasjutulist ööd hommikuni nautida ka pere noorimad, kelle jaoks on kella kolmeni avatud batuutide mängulinnak.

Muinastulede ööd Torma mõisakompleksis ei väära ükski jõud. Eesti suurimal öölaadal jagub tegevust nii välialadele kui ka kompleksi paljudesse hoonetesse, kus toimub nii müügitegevust kui töötubasid. Märjema ilma korral on katus pea kohal.

Ööbazaar alustab 29. augustil kell 19.00-03.00 ja on valmis võtma vastu öö jooksul tuhandeid külastajaid. Pere pisimad pääsevad laadaalale tasuta. Suurematele on pilet 3€. Süütame üheskoos Muinastulede lõkked, naudime head seltskonda, lõkkevalgust ja soojust, põnevaid tegevusi ja üllatusi öös ei puudu ka ilutulestik.

Ööbazaari müügipunktide info:
51 70 670
info@oolaat.ee