Narva Energiajooks toimub 11. juunil 2022. aastal.
Narva virtuaaljooks toimub 1.-21. juunini 2022. aastal.Narva Energiajooks, mis on lühikese ajaga kasvanud Ida-Virumaa suurimaks spordisündmuseks, sai alguse 2011. aastal. Kultuuriministeeriumi, Eesti Energia, Narva linna ja Spordiürituste Korraldamise Klubi algatusel loodud jooksusündmuse eesmärgiks on innustada inimesi tervisespordiga tegelema ning tõsta Ida-Virumaa tähtsust Eesti kultuuri- ja spordimaastikul.
Eesti ühe kauneima rajaga jooksusündmuse meelitab kohale arvukalt osalejaid nii Eestist kui kaugemalt. Ida-Virumaa populaarseima spordisündmuse osavõturekord sündis 2017. aastal, kui Energiajooks tõi Narva kohale 4329 liikumisharrastajat.
Mitmel korral Narva parimaks spordisündmuseks valitud Energiajooksu programmi  kuuluvad 21,1-kilomeetri pikkune poolmaraton ning 5-kilomeetrine distants jooksjatele ja käijatele. Koostöös Eesti Kergejõustikuliiduga toimuvad Narvas traditsiooniliselt ka Eesti meistrivõistlused poolmaratonis, mis toob piirilinna Eesti pikamaajooksu paremiku.
Ida-Virumaa suurima spordisündmuse rada on vaheldusrikas ja annab võimaluse Eesti piirilinnaga ka lähemalt tutvuda. Energiajooksu kauneim rajaosa kulgeb Euroopa Liidu idapiiril lookleval moodsal promenaadil.
Poolmaratoni ja viiekilomeetrise distantsi kõik lõpetajad saavad kaela unikaalse Energiajooksu medali.
Paralleelselt tavasündmusega toimub 1.-21. juunini Narva virtuaaljooks, kus saab osaleda omale sobival ajal mistahes maailma nurgas. Virtuaalsel spordisündmusel on kavas kombineeritud poolmaraton, ehk “Narva 21 kombo”, mis on jõukohane igaühele. 21-kilomeetri pikkune distants tuleb 1.-21. juunini läbida kas joostes või käies osade kaupa, kuni vajalik kilometraaž täis saab. Lisaks on virtuaaljooksul kavas ka virtuaalne lastejooks.