Jõgeva (0,0 km) – Kuremaa (17,2 km) – Laiuse (24,5 km) – Endla looduskaitseala (45,1 km) – Jõgeva (70 km)Marsruut alguspunktiga Jõgeval viib sind kõigepealt Kassinurme, kus asub muistne eestlaste linnuse- ja kultusepaik. Seal paiknevad ka üks Eesti rahvuseepose kangelase Kalevipoja sängidest, silmapesukauss, vann ja lingukivi, millest kõigest saad rohkem teada Looduse õpperaja abil.
Kassinurmest Kuremaale viiv tee on enamuses kruusakattega. Kuremaal asub klassitsistlik mõisahoone, aga ka park, rand ja spordihoone. Kuremaalt Laiusele viiv tee on üks selle kandi kauneimaid. Sõites ilusa alleega teel, avanevad sulle mäeveerult uhked vaated, sealsamas on ka vana veskihoone.
Laiuse voor on Jõgeva maakonna kõrgeim punkt (144 m), seal lähedal asub rahvapärimuste kohaselt võlujõudu omav Siniallikas.
Laiuselt Vaimastverre kulgeb su matkatee suurelt jaolt mööda kruusateed ning Vaimastverest Kärdesse sõites tuleb liigelda üsna liiklusrohkel maanteel. Kärdes on kuulsaks objektiks sealne rahumajake – väike onn, kus kirjutati aastal 1661 alla rahuleping Venemaa ja Rootsi vahel.
Kärdest Toomale liigub matkarada väikest kruusateed mööda. Nii jõuad Endla looduskaitseala juurde, kust saad teha jalgsirännakuid rabas. Toomal on ka mitmed telkimis- ja puhkekohad. Toomalt tagasi Jõgevale sõidad sa taas mööda suurt teed, kus teatud aegadel võib liiklus küll üsna häiriv olla.
See marsruut on suhteliselt pikk ja sel on ka mitmeid üsna pikki kruusateelõike (kokku ligi 26 km). Marsruudi raskusaste on keskmine.
Sõitu on hea alustada kas Jõgevalt, Kuremaalt, Toomast või Pedjalt. Rongiga pääsed marsruudile Jõgeva ja Pedja jaamast.