EELK Põltsamaa Niguliste kirik
EELK Põltsamaa Niguliste kirik mahutati linnuse 13. saj pärit väravakäigu ja 1500 paiku püstitatud suurtükitorni müüride vahele Rootsi ajal, 1632. a. Kirik põles 1941. a juulis, kuid tänu pastor Herbert Kuurme ettevõtlikkusele taastati juba Stalini ajal, 1952. aastaks. Pühakojas saab näha Tartu Ülikooli endise kiriku kantslit, altarit, pinke ja lühtreid. Altaris on kaks maali, mida vastavalt Ülestõusmispüha ning Taevaminemispüha ajal vahetatakse. 1900. a valmistatud orel pärineb Fr. Saueri tehasest Saksamaalt. Alles hiljuti valmisid kolme aknasse vitraažid, mille autoriks on Dolores Hoffmann.
Kuningamäe Talvekeskus
Põltsamaal asuv Kuningamägi on saanud omale uue põneva lisa – mäespordi õppenõlva, mis on avatud kõigile suusa- ja lumelauasõpradele! 140-meetrise tõusurajaga nõlvalt saab umbes paarisaja meetri pikkuse liu. Raja profiil on mõeldud pigem alustavale ja kesktasemel harrastajatele, kuid võimaldab end arendada ka kogenumatel sportlastel. Mäkke viib tõstuk ning laskudes leiab väikseid hüpekaid, rollereid, torusid ja boxe. Kohapeal on võimalik rentida väikeses koguses ka lumelauavarustust (laud, saapad, klambrid, kiiver). Samas asub ka kelgumägi ning Kuningamäe suusarajad.
Kuningamäe discgolfi park
Põltsamaal, Kuningamäel, asub 10-korviga discgolfi rada, kus peab oskusi näitama nii pikematel kui lühematel visetel. On nii avatud radu, metsavahelisi tunneleid kui ka veetakistusi. Rada sobib pigem natuke edasijõudnutele. Raja kasutamine on tasuta, kuid kui endal discgolfi kettaid ei ole, siis on olemas tasuline kettalaenutus: - üks ketas 1 €; - tagatis 20 €/tk (saab tagasi ketta tagastamisel); Ketaste laenutamiseks helistage +372 505 0986 Indrek Eensalu.
Mustvee Betaania kogudus
Mustvee Betaania kogudus on baptistlik kogudus, mis asutati 1921 aastal. Kirikul on tegus liikmeskond, kes käib aktiivselt koos. Jumalateenistus igal pühapäeval kell 11.00. Neljapäeviti kell 19.00 toimub ülistus ja palveõhtu. Igal teisipäeval on palvehommik kell 06.30-07.15. Kirikus toimub tihti teemaõhtuid ja kontserte. Kõik huvilised on oodatud!
Palamuse Püha Bartholomeuse kirik
Palamuse kirik on Põhja-Tartumaa üks vanimaid keskaegseid kirikuid. Esmakordselt on kirikut dokumentides mainitud 1234. aastal. Kindluskirikuna pakkus kirik sõdade ajal inimestele kaitset sissetungijate eest. Kiriku ümber on matmisala, millest on alles 2 hauatähist. Ainulaadsed puuskulptuurid altaril ja kantslil pärinevad 1696 aastast. Hoone idaseina välisküljel on krohvi alt vabastatud kvaadermaaling. Kirikus toimuvad igal pühapäeval kell 11:00 jumalateenistused. Samuti viiakse kirikus läbi kauneid kontserte ning teinekord on võimalik vaatamas käia etendusi.
EELK Mustvee kogudus
Mustvee kirik on uusgooti stiilis luteri saalkirik, mille nurgakivi panemine toimus taevaminemise pühal 1877. aastal. Suurte takistuste, õnnetuste ja raha puudumise kiuste valmis kirik 1880 aastal. Altar pärineb Viljandi Jaani kirikust, kust ta 1950. aastate alguses on üle toodud. Mustvee kirikus toimuvad jumalateenistused igal pühap. kell 10.30 ning kuu viimasel pühapäeval kell 17.00. Kirikus korraldatakse imelisi kontserte ja ülesastumisi.
EELK Torma Neitsi Maarja kirik
EELK Torma Neitsi Maarja kirik on erandlikult trapetsiaalse põhiplaaniga hilisbarokne saalkirik. Valmis kirik õnnistati aastal 1767. aastal ning hiljem (1868. aastal) tulid pseudogooti lisandused. Kirikul on karikakujuline kantsel ning rahvasuus on kirik saanud võrdluse Noa laevaga. EELK Torma Neitsi Maarja kirikus toimuvad jumalateenistused igal pühapäeval kell 11.00.
Jõgeva kirikutorn
Jõgeva linnas asub omanäoline veetornist ümberehitatud vaateplatvormiga kirikutorn, millele lisandub lähiaastatel ka kirik juurde. Kuuekorruselise Jõgeva kirikutorni vaateplatvormist, kuhu pääseb mööda keerdtreppe, paistavad ilusa ilmaga suur osa Jõgeva linnast ja Vooremaa maastik koos selle kõrgeima voore Laiuse mäega. Jälgige Jõgeva koguduse kodulehe infot, seal ülevaade kirikutorni lahtiolekuaegadest.
EELK Laiuse Püha Jüri kirik
Laiuse kirikut mainiti esmakordselt 1319. aastal. Kirik purustati Liivi, Poola-Rootsi ja Põhjasõja ajal ning ehitati taas üles. Algeselt tornita kolmelööviline kodakirik on ehitatud kohalikust paest, nurgad silmapaistvalt suurtest paekvaadritest. Torn, mis II maailmasõjas hävis, taastati 1970. aastal. Hoone rastaureeriti 2000-2001. aastal. Kirikus toimub rohkelt külaliskontserte ning jumalateenistus igal pühapäeval kell 13.00
Kuremaa terviserajad
Et hoida oma vaim värske ja keha terve, tule veeda meeldiv päev Kuremaa terviseradadel. Asume maaliliste voorte vahel ning sobiva raja leiab endale nii algaja kui ka juba kilomeetreid kogunud suusataja, käija või jooksja. Rajad kulgevad looduses, mägedest üles ja alla. Kindlasti vali vastavalt ilmale jalatsid, sest vihmaga muutub rohi libedaks ja kohati mudaseks. 2,56 km. rada on valgustatud E-P kuni 21.00 Peale sportimist soovitame lõõgastuma minna Kuremaa Ujulasse.