EELK Mustvee kogudus
Mustvee kirik on uusgooti stiilis luteri saalkirik, mille nurgakivi panemine toimus taevaminemise pühal 1877. aastal. Suurte takistuste, õnnetuste ja raha puudumise kiuste valmis kirik 1880 aastal. Altar pärineb Viljandi Jaani kirikust, kust ta 1950. aastate alguses on üle toodud. Mustvee kirikus toimuvad jumalateenistused igal pühap. kell 10.30 ning kuu viimasel pühapäeval kell 17.00. Kirikus korraldatakse imelisi kontserte ja ülesastumisi.
Jõgeva kirikutorn
Jõgeva linnas asub omanäoline veetornist ümberehitatud vaateplatvormiga kirikutorn, millele lisandub lähiaastatel ka kirik juurde. Kuuekorruselise Jõgeva kirikutorni vaateplatvormist, kuhu pääseb mööda keerdtreppe, paistavad ilusa ilmaga suur osa Jõgeva linnast ja Vooremaa maastik koos selle kõrgeima voore Laiuse mäega. Jälgige Jõgeva koguduse kodulehe infot, seal ülevaade kirikutorni lahtiolekuaegadest.
Kuremaa terviserajad
Hoia oma vaim värske ja keha terve! Tule veeda meeldiv päev Kuremaa terviseradadel. Asume maaliliste voorte vahel ning sobiva raja leiab endale nii algaja kui ka juba kilomeetreid kogunud suusataja, käija või jooksja. Rajad kulgevad looduses, mägedest üles ja alla. Kindlasti vali vastavalt ilmale jalatsid, sest vihmaga muutub rohi libedaks ja kohati mudaseks. 2,56 km. rada on valgustatud E-P kuni 21.00 Peale sportimist soovitame lõõgastuma minna Kuremaa Ujulasse.
Jõgeva Virtuse terviserada
Virtuse terviserada on 1 km. pikkune ja asub Jõgeval, Virtuse Spordihoone taga. Terviseraja juurde on rajatud ka väikene välijõusaal, kus on mõnus venitada ja jõudu teha peale jalutuskäiku. Terviseraja kõrvale jääb ka 9 korviga discgolfi park. Rada on täies ulatuses valgustatud, nii et mõnus on kõndida ka pimedal ajal. Soovi korral pesemisvõimalus Virtuse spordihoones. Talvisel ajal asuvad terviserajal ka suusarajad, nii et oleme viisakad ja jätame ruumi kõigile liikumiseks.
Lible kuju
Amme jõe kaldal Paunveres ootab teid muhe ja naerumuie suunurgas istuv kellamees Kristjan Lill ehk kellamees Lible! Kes siis ei teaks Lutsu Tootsi-lugudest tuntud kellamees Liblet? Nüüd on ta ennast seadnud sisse jõe kaldale ja kutsub inimesi oma põlvele istuma ning elu üle mõtisklema, pilti tegema või lihtsalt Amme jõe parte vaatama. Kui Liblega on jutud aetud, siis tasub minna ja tutvuda vana Tootsi koolimajaga, käia kirikus patte andeks saamas ning muidugi soetada apteegist endale üks pudel "Punsli Eli".
Uisuväljak Kalevipoja Kojas
Kalevipoja muuseumi kõrval olev korvpalliplats muutub talvel uisuväljaks, mida saab kasutada 24/7. Kui sul uiske endal pole, siis saab uiske muuseumist laenutada K-P kell 10-17:00. Meie väljakul uisutamine sõltub ilmast ja jääoludest, sel põhjusel oleks kõige parem ette helistada ja uurida jää olukorda. Uisuplatsi ääres põlevad tuled, mis valgustavad õdusalt ka õhtupimeduses. Uisutamine võib olla ka üks osa sünnipäevast / peost. Ettetellimisel saab ka toitlustust korraldada ja rahvamaja või muuseumi ruume rentida. Lisaks saab talvel lume korral kelgutada ja tuubiga sõita.
Põltsamaa loss
Kivilinnus rajati Põltsamaa jõe kaldale juba 1272. Hiljem (1570–1578) oli linnus Liivimaa kuninga Magnuse residents. Korduvalt rüüstatud kindluse korrastas Woldemar Johann von Lauw. XVIII saj sai uhkeks rokokoo paleeks. Loss ja kirik põlesid 1941 ja ainult kirik taastati 1952. Loss jäi ootama oma aega ja seisis varemeis. 2023. aasta suvest on kompleks taas avatud. Külastajale on avatud lossitorn, konvendi- ja väravahoone, kust leiab lossi ajalugu tutvustava uhke ekspositsiooni. Lossitornis vaateplatvormilt avaneb pileti ostnule vaade üle linna. Lossiõuel töötavad käsitöökojad ja restoran.
Kuremaa loss ja park
Kuremaa klassitsistlik mõisahoone ehitati 1837–1843 von Oettingenide perekonna poolt. Mõisahoone projekteeris Tartu arhitekt E.J.Strauss. Lossis asub ka muuseumituba, mis tutvustab piirkonna ja Kuremaa Põllumajanduskooli ajalugu. Praegu kasutatakse lossiruume konverentside korraldamiseks ning toimub palju põnevaid üritusi ja kontserte. Liigirikas astmeline park laskub Kuremaa järve suunas, mis võlub puhkajaid hästikorrastatud supelranna ja puhkamisvõimalustega. Lossist ja pargist asuvad jalutuskäigu kaugusel Kuremaa Veski, Kuremaa Supelrand, Kuremaa Ujula ja mini-SPA ja Kuremaa Terviserajad.
Kuremaa veski
Kuremaa veski kuulub Kuremaa mõisa hoonetekompleksi ning avati renoveerituna 2009. aastal. Esimesel korrusel asub kaminaga peosaal ja müügilett. Teisel korrusel saab korraldada näitusi ja koolitusi. Kolmandal korrusel on ekspositsioon Eestis leiduvatest Hollandi tüüpi tuulikutest – korruse ehteks on Kuremaa tuuleveski makett. Neljandal, kõige kõrgemal korrusel on vaateaknad, kust avaneb suurepärane vaade Vooremaale. Kuremaa veski on tähistatud National Geographicu kollase aknaga, esindades ühte Lõuna-Eesti 21st avastamisväärt paigast, mida loodushuvilistele soovitatakse.
Kuningamäe Talvekeskus
Põltsamaal asuv Kuningamägi on saanud omale uue põneva lisa – mäespordi õppenõlva, mis on avatud kõigile suusa- ja lumelauasõpradele! 140-meetrise tõusurajaga nõlvalt saab umbes paarisaja meetri pikkuse liu. Raja profiil on mõeldud pigem alustavale ja kesktasemel harrastajatele, kuid võimaldab end arendada ka kogenumatel sportlastel. Mäkke viib tõstuk ning laskudes leiab väikseid hüpekaid, rollereid ja torusid. Kohapeal on võimalik rentida väikeses koguses ka lumelauavarustust (laud, saapad, klambrid, kiiver). Samas asub ka kelgumägi ning Kuningamäe suusarajad.