Udu talu
Udu talu on kena puhkekompleks Kuremaa järve kaldal. Ajalooline Palamuse ja Kuremaa loss jäävad vaid mõne kilomeetri kaugusele. Ideaalne koht pulmade korraldamiseks, peomaja ja majutus 100-le inimesele. Tänaseks on külastajate jaoks valminud 12 kämpingut, saun, suur peomaja, katusealused, 2 mugavat peremaja, ning lastenurk (mängumaja, kiiged jms). Võimalus on rentida 2 saunamaja, millel on kööginurk ja mille ülemisel korrusel saavad magada 12 ja 19 inimest. Võimalus laenutada paate ning käia kalal Kuremaa järvel. Suur parkla karavanidele koos teenindusega!
Avinurme muuseumrong
Avinurmet läbis aastatel 1926–1972 kitsarööpmeline Sonda-Mustvee raudtee. See oli trassi äärde jäävatele küladele ligi 50 aastat kestnud tõeline õitsenguaeg. Nüüdseks on kunagisest raudteest taastatud 1 km lõik, raudteesild, veerem, ootepaviljon. Grupp 1 - 6 in. 50,- Alates 7 in. pileti hind 5.-
Pikkjärve rannaga puhkeala
Jõgevamaalt Pikkjärvelt leiate mõnusa puhkeala koos rannaga, mis on mõeldud nii perele, sõpruskonnale, kui ka suuremale seltskonnale. Puhkealale on rajatud mänguväljak koos kiikede ja liumäega ning vahva piraatlaev, mis on eriti meeltmööda lastele. Jalgu saab puhata mõnusal varjualusel, pinkidel või rannaliival. Kuumal suvepäeval on mõnus purdelt kasta ennast jahutavasse järve. Tule veeda mõnus suvepäev Pikkjärvel!
Giidiga matk Avinurme kandi kadunud külades
Tule naudi matkamist Avinurme kandi kadunud külades. Valida saad kas Kodasaare või Linnanõmme-Aanati suuna. Näitame sulle endisi talude asukohti, õuealasid ja põlispuid. Tutvustame külade tekke- ja arenemislugu, nende tähtsust rahvuslikus kultuuriloos, külaelu hääbumise põhjusi ning Avinurme kandi pärandkultuuri ja loodust. Soovitame tulla matkama siis, kui rohi on veel madal ja puud ei ole väga rohelised, sest siis on endiste talude asukohad selgemalt näha. Soovi korral pakume lisatasu eest toitlustust vabas õhus. Matka algus- ja lõpppunktis on võimalik teha lõket ning grillida.
Seminarid Tammemäe Jahimajas
Seminaritube on Tammemäe jahimajas kaks. Suures saalis tunnevad end mugavalt teatristiilis kuni 80 inimest ning U-laua taga kuni 30 inimest. Väiksemat saali pakume kuni 20 külalisele. Tänu kergesti ümberpaigutatavale sisustusele saame kergesti seminariruumi kujundada vastavalt Teie soovidele, et tagada ürituse täielik õnnestumine ning sobivus Teie ürituse iseloomuga. Kõik vajalikud seadmed ja vahendid leiduvad kohapeal: dataprojektor, ekraan, DVD, WIFI, tahvel, pabertahvel jm. Pakume ka toredaid meeskonnamänge, mida on tore mängida peale väsitavat koolitust. Valida saab mitme erineva mängu vahel!
Avinurme Puiduaida leivapõrsa töötuba
Leivatoas saab teha oma esimesed katsetused leiva küpsetamises. Puiduaida leivameister jagab näpunäiteid, kuidas segada kokku üks õite hea leivataigen, mida head ja paremat sinna sisse võiks panna ja loomulikult mis on salarelv, et leib kenasti kerkiks ja hõrgult maitseks. Töötoas saab igaüks panna oma käteosavuse proovile ja meisterdada endale leivapõrsa. Jõuluorikas/põrsas on sea-sarnaseks küpsetatud leib, mis jõuluõhtul pannakse lauale, kuhu ta jääb kogu pühade ajaks.
Kalevipoja mõõk Kääpa jões
Eesti rahvuseepose kangelase Kalevipoja mõõk lebab Kääpa jões Kääpa silla lähedal. Mõõgast räägitakse nii legendides kui ka eeposes. Rahvaeepose järgi lasi Kalevipoeg soome sepal endale mõõga valmistada, millele aga sepp pani peale needuse kättemaksuks oma tapetud poja eest. Peipsi soolasorts varastas mõõga Kalevipojalt ning pillas selle Kääpa jõkke. Kalevipoeg tahtis karistada sortsi ja needis omakorda mõõga. Aga eksis sõnaga. Nii juhtuski, et kui Kalevipoeg sattus kord Kääpa jõe kaldale ja astus vette, kus lamas tema mõõk, lõikas mõõk hoopis temal jalad kuni põlvini alt ning Kalevipoeg suri.
Palamuse rahvamaja seminariruum
Palamuse rahvamaja saalis saab korraldada konverentse, seminare, koolitusi või koosolekuid. Meie maja saal mahutab laudade taha kuni 80 inimest, teatristiilis aga on kohti 150. Toitlustust on võimalik kohapeale tellida meie koostööpartnerite või siis juba omale sobiva cateringi kaudu. Rahvamajal on olemas helitehnika, projektor ja ekraan. Lisaks pakume võimalust korraldada meie juures pidusid, juubeleid ja kontserte.
Kassinurme linnamägi ja hiis
Kassinurme linnus on rajatud umbes 1,5 tuhat aastat tagasi. Sulglohkude vahelisel neemikul paiknevat linnamäge kasutati kuni 13.sajandini. Nii muinaslinnust ennast, läheduses paiknevaid lohukive kui piirkonna looduslikke pinnavorme seostatakse Kalevipoja lugudega. Uuemal ajal on Kassinurme mägedest saanud armastatud rahvapidude ja väljasõitude paik. Linnamäe kõrvale on ehitatud muinaslinnuse makett ning varjualuseid pikniku pidamiseks. Linnusest ida poole on rajatud hiis, kus tähistatakse rahvakalendri tähtpäevi. Loodusõpperajal saab aga enam aimu Kassinurme mägede rikkalikest pinnavormidest.
Meeleolukas keraamikastuudio külastus perele
Jõgevamaal on üks salapärane koht. Madala põõsariviga palistatud sissesõidutee juhatab natuke teistmoodi aeda, kus sulnis roheluses unustad argimured, sukeldudes loomingu haaravasse maailma. Siia on rajatud väike keraamikastuudio armsa hooviga ja pisi- galeriiga. Külastuse jooksul saate piiluda keraamiku põnevasse maailma. Meister tutvustab ja näitab, kuidas vormitust saviplönnist kasvab välja kaunikujuline ese. Seejärel saab Iga külaline ise potikedral tunnetada savi plastilisuse maagilist mõju, lisaks valmib kena meene, mille peale põletamist Teile saadame.