Tooma küla

Räätsamatkad Männikjärve rabas

Raba on üks parimaid kohti, kus võtta elutempo korraks maha ning lõõgastuda. Matkapesa lemmik raba on Männikjärve raba Endla looduskaitsealal. Üks esinduslikumaid rabamaastikke Eestimaal.  Matkapesa kutsub kõiki loodushuvilisi räätsamatkale- raba matkad toimuvad räätsadel sügisest talveni! Kevad-suvisel perioodil pakume matku mööda raba laudteid. Matkajuht annab ülevaate raba olemusest ning sellest, kes seal elavad ja toimetavad. Mõnus loodusretk lõppeb kosutava matkaeinega. Olete rõõmsalt oodatud!

By |01 veebr. 2021|Räätsamatkad Männikjärve rabas kommenteerimine on välja lülitatud

Talvine räätsaretk Männikjärve rabas

Talvine räätsaretk viib osalejad avastama räätsadel Männikjärve raba Endla Looduskaitsealal. Retke eesmärk on üles otsida talverüüsse mattunud laukad ning uudistada Männikjärve ning Endla järve. Retke keskel teeme peatuse järve ääres - räägime matkajuttu lõkke ääres, joome teed ning valmistame lõkkel pannkooke! ParimatEST parimad Elamused! MTÜ Elamusretked pakub lisaks traditsioonilistele igakuisetele Elamusretkedele võimaluse oma sõpruskonnale tellida elamusi täis retki üle kogu Eesti! Kus iganes te ka ei asu - me aitame teil kõik elamused üles leida! 

By |11 dets. 2020|Talvine räätsaretk Männikjärve rabas kommenteerimine on välja lülitatud

Räätsadega Endla rappa

Tule naudi puhast loodust ja värsket õhku Endla rabas. Meie matkajuht viib sind räätsadega rabamaastikule laudteest kaugemale. Vaatleme vastavalt aastaajale raba ja loodust, räägime lugusid ja legende. Kuulame linnuhääli ja jälgime loomade tegemisi. Rabamatk on parim viis aja mahavõtmiseks, tehes seda kas koos pere, sõpruskonna või hoopiski kollektiiviga.

By |10 juuni 2020|Räätsadega Endla rappa kommenteerimine on välja lülitatud

Männikjärve raba õpperada

Männikjärve raba õpperada asub Endla looduskaitsealal, Jõgevamaal. Rada algab ja lõppeb Toomal ning pikkus on 7,3 km. Rajal liigutakse jalgsi ning rada on looduses tähistatud puudel asetsevate siniste märkidega. Aega raja läbimiseks kulub keskmiselt 2 h.  Õpperajale ehitatud 7 meetri kõrgusest vaatetornist paistab kogu Männikjärve raba. Hea teada: - Veerohkel perioodil võivad olla osad rajalõigud läbimatud. - Männikjärvel viibimiseks, rohkem kui 20 osalejaga rahvaürituste korraldamiseks ning maastikusõidukiga sõitmiseks tuleb luba saada kaitseala valitsejalt – Keskkonnaametilt.

By |08 juuni 2020|Männikjärve raba õpperada kommenteerimine on välja lülitatud

Matkad Jõgevamaa metsade meelevallas

Meie kogenud matkajuht viib teid metsadesse tutvuma loodusega ning õpetab matka jooksul selgeks nii mõnegi vajaliku tarkusetera. Matkal saate teada järgmisi tarkusi: * kuidas vältida metsas eksimist * kuidas luua ajutist varjualust * sooja saamise erinevad moodused * vesi hädaolukorras * käitumine kohtumisel metsloomaga * ja palju-palju muid jutte ja seiklusi Matk sobib nii lastele kui täiskasvanutele. Vajalik sobiv riietus ja jalatsid vastavalt ilmale.

By |08 juuni 2020|Matkad Jõgevamaa metsade meelevallas kommenteerimine on välja lülitatud

Personaalne räätsamatk Endla looduskaitsealal

Maaliline Männikjärve raba peidab endas kõige klassikalisemat Eesti raba maastikupilti ning pakub seega kõike, mida ühel rabal pakkuda on. Astume räätsadel rohkete laugaste vahel, mis pakuvad häid võimalusi karastavaks supluseks, tutvume mitmekesise elustikuga, arutleme rabamaastiku tekke, oleviku ja tuleviku üle. Sõltuvalt hooajast otsime rabapuhmaste vahelt murakaid ja jõhvikaid. Ronime ka raba keskel asuva vaatetorni otsa, kust avaneb imeline vaade kogu Männikjärve rabale. Soovi korral matkame jalgsi ka kaugemale Endla järveni.  NB! Transport algusega Tartust ja matka juhendamine hinna sees.

By |08 juuni 2020|Personaalne räätsamatk Endla looduskaitsealal kommenteerimine on välja lülitatud

Endla Looduskaitseala ning keskus Toomal

Endla looduskaitseala Kesk-Eestis on moodustatud soode ja karstiallikate ning märgala liigirikkuse säilitamiseks. Kaitsealal on ettevalmistatud radasid, mis osaliselt kattuvad, ja liikumiskeeluga alasid. Matkaradadel saab tutvuda metsakoosluste, puisniidu, järvede, jõgede ja soodega, vaadelda linde ja õppida tundma elustikku. Endla järve matkarada – 8km. Männikjärve matkarada 2,2km. Männikjärve raba õpperada – 7,3km. Tooma külas Jõgevamaal, vanas sookooli hoones asub Endla looduskeskus. Ekspositsioonis tutvustatakse kaitseala väärtusi, korraldatakse loodusõpet. Külastamiseks broneeri aeg!     

By |08 juuni 2020|Endla Looduskaitseala ning keskus Toomal kommenteerimine on välja lülitatud

Männikjärve matkarada

Männikjärve matkarajal avanevad ilusad vaated Männikjärvele ja ümbritsevale rabametsale. Matkarada annab võimaluse liikuda salumetsas ning pikkusega 2,2 km on rada sobilik ka alustavale matkajale. Rada on tähistatud puudel oleva punase märgistusega ning raja läbimiseks kulub keskmiselt 1 tund. Hea teada: - Männikjärvel viibimiseks, rohkem kui 20 osalejaga rahvaürituste korraldamiseks ning maastikusõidukiga sõitmiseks, tuleb luba saada kaitseala valitsejalt – Keskkonnaametilt.

By |08 juuni 2020|Männikjärve matkarada kommenteerimine on välja lülitatud
Go to Top