Vabariigi Pillimees Juhan Uppin Eesti tuur 
Täispikk soolokontsert kahes osas. Kestus koos vaheajaga 2 tundi ja 15–30 minutit (nagu üks korralik filmgi…) 
Peamiselt lõõtspillimängijana tuntud Juhan Uppini muusikaline pagas on mitmekülgsem kui enamik kuulajaid arvata oskab. Selle kontserdiga võtab Uppin oma eri tahud lahti ja kokku: nii lõõtspilli-, kui ka kandlemängijana, nii traditsiooni hoidjana kui ka loojana. 
Esimeses osas kõlavad kaks eriliselt ehedat eesti rahvapilli – Aksel Tähnase päkarauakannel ja August Teppo lõõtspill – ja traditsioonilised lood lõõtspilli- ja kandlepärimusest (kummardus vanameistritele August Teppo, Karl Kikas, Richard Reino, Aivar Teppo, Aksel Tähnas jt). 
Teises osas kuuleb, kuidas Uppin lõõtspilli 21. sajandisse on toonud – omalooming, traditsiooni, repertuaari, mängustiili ja -tehnika avardamine. Viimane veerand kuulub kontserdil aga igihaljastele, armastatud ja üldtuntud lugudele ja lauludele. 
Juhan Uppin on kahel viimasel aastal välja andnud kaks sooloalbumit – “Pikk lugu” (2018, lõõtspill) ja “Päkarauakannel” (2019). Kontserdi vaheajal on korraldatud plaadimüük. Peale kontserti autogrammid, pühendused.
 

30. septemberIda-VirumaaIisaku Rahvamaja1. oktooberLääne-VirumaaHaljala Rahvamaja7. oktooberValgamaaSangaste Kultuurimaja8. oktooberSaaremaaOrissaare Kultuurimaja9. oktooberPärnumaaNooruse Maja10. oktooberJõgevamaaPajusi Rahvamaja14. oktooberViljandimaaKarksi-Nuia Kultuurikeskus15. oktooberVõrumaaVõru Kannel16. oktooberHiiumaaKärdla Kultuurikeskus17. oktooberLäänemaaHaapsalu Kultuurikeskus29. oktooberTartumaaKonguta Rahvamaja30. oktooberRaplamaaKultuuriklubi BAAS31. oktoober JärvamaaTüri Kultuurikeskus1. novemberPõlvamaaPõlva Kultuuri- ja Huvikeskus15.novemberHarjumaaNõmme Kultuurikeskus

Kontakt

Toimumise kuupäev 29.10.2020
Telefon +372 4342070
E-mail folk@folk.ee
Koduleht http://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/parimusmuusika/vabariigi-pillimees-juhan-uppin-kontserttuur-71835/?shop_provider=ve&design=ve
Asukoht Annikoru küla, Elva vald

Omadused

Avalik, Isiklik broneerimiskeskkond, Muusika, Üritused, Viidastatud või tähistatud